Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Pasowanie na przedszkolaka w "ósemce"

2018-11-19 12:46:14 (ost. akt: 2018-11-19 12:48:02)

Dzień 16 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3-4 letnich z grupy "Sikorki"a i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki .Dzieci ,które uczęszczały do przedszkola w zeszłym roku powitały nowych kolegów i koleżanki wierszykiem. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Justyna Grzywińska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.Dzieci wraz z rodzicami złożyli uroczyste ślubowanie. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał medal pasowania, kolorowankę oraz znaczek wytrwałego przedszkolaka.
Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia.
Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez ponad 2 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!
Nadesłała: Jolanta Polar-Możdżonek