Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Uroczysty apel I LO i spotkanie z rodzicami przed rekrutacją do szkół ponadpodstawowych

2018-11-15 12:39:06 (ost. akt: 2018-11-15 13:26:30)

W środę, 14 listopada br. w sali Liceum Ogólnokształcącego Nr 1, Starostwo Powiatu Malborskiego zorganizowało spotkanie z rodzicami uczniów klas 8 szkół podstawowych i klas 3 gimnazjalnych w celu rozwiania wątpliwości i udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Gości przywitali uczniowie I LO, którzy zaprezentowali spektakl słowno-muzyczny z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedstawienie opowiadało o trudnej historii naszego kraju nie tylko pod zaborami, ale do momentu całkowitego odzyskania wolności i pierwszych wolnych wyborów.

Po tym bardzo symbolicznym akcencie Dyrektor Wydziału Edukacji Stanisław Sumowski rozpoczął główną część spotkania. Wprowadzona w zeszłym roku reforma oświaty budzi niepokój związany z pójściem do szkoły tak zwanego podwójnego rocznika. Wszyscy dyrektorzy szkół ponadpodstawowych zapewniali, że placówki są gotowe na przyjęcie takiej samej ilości ośmioklasistów i gimnazjalistów i stworzenie obu grupom takiej samej możliwości wyboru profili poszczególnych klas. Nie ma żadnej obawy, że nauka będzie realizowana w soboty, to zostało absolutnie wykluczone, nie ma też większych obaw, że w szkołach trzeba będzie wprowadzić dłuższy dzień nauki i dodatkową zmianowość.

Obecni rodzice i uczniowie mogli również zapoznać się z informacjami powiatowego konsultanta ds. doradztwa edukacyjno- zawodowego Kamili Wodnickiej oraz z ofertą Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przedstawioną przez dyrektor Henrykę Kropidłowską. Dyrektor ZSP nr 3 Jan Stawicki przybliżył zasady przyszłorocznej rekrutacji, które dla obu roczników będą takie same, obowiązywać będzie je taka sama ilość punktów.

Na zakończenie dyrektorzy wszystkich szkół mieli okazję zachęcenia do wyboru właśnie ich placówki. Uczniowie z Centrum Edukacji Zawodowej przygotowali dodatkowo pyszną niespodziankę w postaci bogato zastawionych stołów.

W spotkaniu udział wzięli również starosta Mirosław Czapla i wicestarosta Waldemar Lamkowski.