Sobota, 23 września 2023. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

SOSW uczcił Rocznicę Odzyskania Niepodległości

2018-11-14 12:23:17 (ost. akt: 2018-11-14 14:21:22)

9 listopada społeczność SOSW włączyła się w narodowe śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Po odśpiewaniu hymnu odczytane zostały życzenia dla Ojczyzny, które zachowane zostaną w kapsule czasu. Następnie uczestnicy uroczystości zwiedzili wystawę "Pamiątki Polaków".

Wystawa "Pamiątki Polaków" została zrealizowana w ramach "Programu dla Niepodległej". Na wystawie znajdują się archiwalne zdjęcia, pamiątki rodzinne oraz przedmioty i literatura, które były świadkami budowania polskiej tożsamości. Dzięki różnorodności prezentowanych eksponatów zaprezentowano aspekty życia kulturowego oraz religijnego w pierwszych latach Niepodległości.

Wśród zbiorów znajdują się ikony z 1917 roku z dedykacją:
"Dziecko za chwilę wejdziesz w dorosłe życie w trudnym okresie naszych dziejów. Niech rodzina Święta ma Ciebie w opiece"


Uczniowie SOSW odpowiedzieli na apel Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej i przeszli w Malborku od ulicy Kościuszki do ulicy Piłsudskiego, y w ten sposó przypomnieć symboliczną drogę do Niepodległości.

W czasie spaceru po mieście uczniowie zachęcali przechodniów do wspólnego zdjęcia opatrzonego napisem "Kocham Cię Polsko"