Piątek, 27 stycznia 2023. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Za nami kolejny Rambit malborskich przedszkolaków

2018-11-14 09:03:56 (ost. akt: 2018-11-14 09:13:04)

W sobotę, 10 listopada br. w Jubileuszowym XV Rambicie Malborskich Przedszkolaków, rozgrywanym w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Malborku uczestniczyły wszystkie malborskie przedszkola. Była to wspaniała sportowa zabawa dzieci i ich rodziców, dostarczająca wiele radości i wzruszeń jej uczestnikom.

Impreza jest wydarzeniem mającym już swoją tradycję w Malborku, a dla społeczności przedszkolnej najważniejszym sportowym świętem.

Klasyfikacja punktowa nie była tu na pierwszym miejscu. Najważniejsze było sprawienie przyjemności dzieciom oraz możliwość wspólnego aktywnego spędzenia czasu wraz z rodzicami.

Imprezę poprowadziła jak co roku Elżbieta Zalewska, dyrektor Przedszkola Bratek. Wszystkie startujące dzieci otrzymały z rąk burmistrza Miasta Marka Charzewskiego swoje pierwsze złote medale za uczestnictwo.

Pomysłodawcą i bezpośrednim organizatorem imprezy jest Wydział Oświaty, Kultury i Sportu urzędu miasta, reprezentowany przez Naczelnik Małgorzatę Krysik, która zadbała o to, aby oprócz medali dzieci otrzymały słodkie upominki a przedszkola wartościowe nagrody rzeczowe.

Impreza, przeprowadzona w atmosferze radości, była kolejnym pozytywnym przeżyciem najmłodszych. Zmagania sportowe zapewniły również wiele wzruszeń kibicującym im najbliższym, którzy z trybun gorąco zagrzewali małych sportowców do współzawodnictwa.

Organizator imprezy dziękuje za znakomitą współorganizację malborskim przedszkolom, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 5, pani Elżbiecie Sumowskiej oraz młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.