Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Malborscy artyści dla Niepodległej

2018-11-13 10:06:26 (ost. akt: 2018-11-13 10:08:20)

Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw zaprasza na spotkanie w ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości pn. "Malborscy artyści dla Niepodległej"

Tego jeszcze nie było, bo ekspozycja będzie powstawała praktycznie do ostatniego dnia i w całości poświęcona będzie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pomysłodawcą wystawy jest Jacek Albrecht. Swoje prace zaprezentują m.in. Anna Albrecht, Anna Krasodomska, Wanda Wolak, Jacek Albrecht, Benedykt Kroplewski. Zgłoszenia cały czas napływają, a lista chętnych wcale nie jest jeszcze zamknięta.

Podczas tego wyjątkowego wieczoru wystąpi Violetta Jankowiak z programem słowno-muzycznym, wywodzącym się ze spektaklu „Stacja Baczyński” Grupy Teatralnej "Dwa słowa", która działa pod jej okiem w Miejskim Centrum Kultury i Edukacji. Zapowiedział się również Stanisław Orłowski, malborski poeta, który chce odczytać swoje wiersze.

Kto chciałby jeszcze dołączyć do wystawy lub wystąpić na wieczornicy, wciąż może się zgłosić. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 575 927 124 lub napisać: kontakt@fabryka-inicjatyw.pl.

Autorem obrazu, które ilustruje wydarzenie jest Jacek Albrecht.