Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Patriotycznie w Przedszkolu nr 5 im. Dzieci z Zamkowego Wzgórza

2018-11-13 09:25:25 (ost. akt: 2018-11-13 09:27:38)

Rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę to szczególna data dla każdego Polaka. Ci najmniejsi jeszcze nie do końca rozumieją jej znaczenie, ale rolą rodziców i nauczycieli jest przybliżyć im tą historię.

Cały ubiegły tydzień dzieci z Przedszkola nr 5 im. Dzieci z Zamkowego Wzgórza przygotowywały się do obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przedszkolaki słuchały wierszy i opowiadań, uczyły się piosenek i przede wszystkim tworzyły prace plastyczne nawiązujące do polskości.

W Przedszkolu SP nr 5 Narodowe Święto Niepodległości obchodzone było już w piątek 9 listopada. Występ artystyczny był przygotowany przez 5- i 6-latków pod opieką pań nauczycielek. Z tej okazji wszystkie dzieci zebrały się w grupie „Wiewiórki”, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Podczas występu dzieci recytowały wiersze mówiące o historii i pięknie Polski, zatańczyły taniec. Wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz dumnie odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

11 listopada to rocznica poważna, ale możliwa do uczczenia również przez przedszkolaki. Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych nasi wychowankowie uczą się patriotyzmu i kształtują pozytywne postawy.

Tekst i zdjęcia : Beata Okrucińska, nauczyciel przedszkola