Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Plac zabaw przy SP nr 5 – dzień pełen radości dla przedszkolaków

2018-11-13 08:39:55 (ost. akt: 2018-11-13 08:42:53)

W czwartek 8 listopada 2018 r. uroczyście otwarto nowy plac zabaw w Szkole Podstawowej nr 5 w Malborku. Grupy – Koniczynki, Niezapominajki, Stokrotki, Motyle i Biedronki z radością przywitały przybyłych na uroczystość gości: Króla Miasta – Pana Burmistrza Marka Charzewskiego, Pana Jarosława Czermaka – przewodniczącego Rady Rodziców i Panią Małgorzatę Szymańską – koordynatora projektu.

Wniosek o sfinansowanie przedsięwzięcia z Malborskiego Programu Partnerstwa Lokalnego (MPPL) napisały Panie: Agata Serzysko i Beata Komoszyńska. Zrealizowała go poprzez m.in. częściowe dofinansowanie - Szkolna Rada Rodziców i Fundacja Szkoła Otwartych Serc.

Wszyscy zebrani wystawnym korowodem odbyli przemarsz wokół szkoły na teren nowego placu zabaw. Temu przedsięwzięciu towarzyszyło dużo uśmiechu i głośnej muzyki, ponieważ każda z grup przedszkolnych grała na różnych instrumentach perkusyjnych - Niezapominajki i Stokrotki na marakasach, Koniczynki i Biedronki na tamburynach, talerzach, bębenkach, trójkątach a Motyle na bum bum rurkach. W ten sposób nasze kochane przedszkolaki chciały wyrazić swoją radość związaną z nowym placem zabaw wyposażonym w upragnioną piaskownicę, zjeżdżalnię i huśtawki.

- Gdy dotarliśmy na miejsce, Król Marek I (takie królewskie imię nadały Panu Burmistrzowi przedszkolaki) odczytał przyrzeczenie, w którym przedszkolaki obiecały, że będą dobrze i bezpiecznie bawić się na placu zabaw. Po czym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez Króla Miasta, czyli oficjalne otwarcie nowego placu zabaw. Na tę cześć, wszyscy wspólnie w jednym kręgu zaśpiewali piosenkę „Chłopcy, dziewczęta dalej spieszmy się, plac zabaw już czeka...”. Na samym końcu nastąpiło najważniejsze, to na co przedszkolaki czekały bardzo długo, a mianowicie dobra, bezpieczna zabawa na pięknym, kolorowym placu zabaw. Najbardziej obleganą była duża huśtawka, na której grupy maluchów huśtał sam Król – Marek I. Hip, Hip, hura hura hura - ten okrzyk towarzyszył przedszkolakom podczas zabawy. Wychowawczynie, dzieci i rodzice dziękują za to wspaniałe miejsce do zabawy – opisują przebieg wydarzenia nauczyciele.

tekst: Anna Ościłowska kierownik grupy wiekowej 3-6 latków
zdjęcia: archiwum SP nr 5 w Malborku