Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Szkolny konkurs historyczny na 100 lecie Niepodległej w SP 9

2018-11-08 14:51:49 (ost. akt: 2018-11-08 14:54:46)

W przededniu Święta Niepodległości w dniu 07.11 br. odbył się w naszej szkole konkurs historyczny pod hasłem „Polskie Symbole Narodowe” w 100-leciu Niepodległej. Został on zorganizowany przez nauczycieli: Adama Liszewskiego i Agnieszkę Chlebowicz z okazji 100 rocznicy odzyskania przez nasze państwo niepodległości w 1918r.

W konkursie, który odbywał się na holu głównym szkoły uczestniczyli reprezentanci klas IV którzy, odpowiadali na pytania związane z symbolami i postaciami zaangażowanymi w walkę o wolną Ojczyznę w latach 1918-1921. Ponadto uczniowie mieli za zadanie ułożyć puzzle z wizerunkiem orła. Natomiast kapitanowie zespołów odpowiadali na pytania z wielkiej historycznej krzyżówki. Warto nadmienić, że znaczna część uczniów na widowni była galowo ubrana i posiadała kotyliony bądź tasiemki biało-czerwone.

Uczestnicy konkursu zmagający się ze zróżnicowanymi zadaniami obejmującymi zagadnienia z czasów kształtowania się odrodzonej Polski, wykazali się dobrą znajomością faktów historycznych. Komisji czuwającej nad przebiegiem zmagań, trudno było wyłonić zwycięzców. Liczył się każdy uzyskany punkt. Po ich skrupulatnym przeliczeniu, wyłoniono zwycięską drużynę z klasy IV c. Drugą lokatę uzyskała klasa IV a, a na trzecim miejscu znaleźli się reprezentanci klasy IV b. Uczestnicy otrzymali piękne dyplomy oraz łakocie.

Wszystkim uczestnikom konkursu, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, a wszystkich uczniów zachęcamy także, do brania udziału w innych konkursach.

Warto odnotować, że w programie konkursu znalazł się również, występ szkolnego zespołu wokalnego ,,dziewiąteczki’’, który pod opieką p. Łukasza Rosiak odśpiewał polskie pieśni patriotyczne.

Chcąc uświetnić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie wielu klas szkolnych wykonali plakaty i ozdoby nawiązujące do ww. faktu historycznego, które rozwiesili w swoich klasach.
Tekst, zdj. Adam Liszewski SP 9