Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

„Oskary” dla najlepszych filmów i ich twórców z okazji Dnia Patrona I LO

2018-10-31 09:40:46 (ost. akt: 2018-10-31 13:24:19)

Tradycją I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku jest organizowanie z okazji Dnia Patrona konkursu filmowego dla II klas. Szkoła nosi imię Henryka Sienkiewicza, dlatego filmy są zawsze inspirowane lekturami tego wielkiego pisarza. W tym roku konkurs przeprowadzono już po raz dziewiąty, a filmy nakręcono na podstawie książek pt.: „Latarnik” i „Wspomnienie z Maripozy”.

Wczorajsza (30.10) gala wieńcząca Dzień Patrona była niejakim rozdaniem „Oskarów”, czyli przyznaniem nagród dla twórców filmów w różnych kategoriach, np. dla najlepszych aktorów, reżyserów, scenarzystów. Nagradzane są również plakaty przygotowane specjalnie na tą okazję przez poszczególne klasy. Uroczystość zorganizowały nauczycielki I LO Małgorzata Radecka, Agnieszka Kuper i Małgorzata Konkol-Cioch. Galę poprowadzili Małgorzata Radecka i Tomasz Bogdanowicz, który razem z Arkadiuszem Dzikowskim pomagał młodzieży w wykorzystaniu i doborze plenerów zamkowych.

Jury tegorocznego konkursu wielokrotnie powtarzało, że wybór nie był łatwy. Myśleli, że po obejrzeniu pierwszego filmu znają już werdykt, a potem zobaczyli kolejne i nic nie było już takie oczywiste. Uczniów oceniały 4 osoby – Krzysztof Keński – przewodniczący Jury i wicedyrektor SP nr 6, Agnieszka Daniłów – dyrektor Powiatowego Ogniska Plastycznego w Malborku, Marek Stokowski – pisarz i kustosz w Muzeum Zamkowym oraz Nadia Kołkowska, przedstawicielka klasy trzeciej - klasy, która zwyciężyła w poprzedniej edycji.

W tym roku najlepszy film nakręcili uczniowie klasy 2A, a główny bohater Miłosz Wolak otrzymał nagrodę za najlepszą męską kreację aktorską. Film otrzymał również narody w kategoriach najlepszy scenariusz (Michał Zdziennicki, Kacper Najda, Alicja Gruza), najlepszy montaż (Kamil Szefler), najlepsza muzyka (Szymon Jarmołowski, Michał Zdziennicki, Marcin Oliński) oraz nagrodę za najlepszą epizodyczną rolę męską (Jan Zapolski-Downar). Michał Zdziennicki i Natalia Skolimowska zdobyli dodatkowo wyróżnienie za plakat.

Pozostałe nagrody:
Scenariusz: (ex aequo z 2A) Natalia Badowska (2B)
Reżyseria: Urszula Obłończyk, Iga Hoppe, Maja Mucha (2C)
Zdjęcia: Igor Muchowski (2A)
Wyróżnienie - za konwencję obrazu: Marcel Słomińcki (2C)
Wyróżnienie - za scenę na targu: Dawid Marszałkowski, Oliwia Truszczyńska (2B)
Nagroda za ilustrację muzyczną na żywo: Dorota Krauze (2C)
Scenografia: Wioletta Rydzińska, Alicja Krauze, Natalia Kisielewska (2C)
Kostiumy: Natalia Ulatowska, Marta Orlich (2B)
Scena chwytająca za gardło: Klasa 2D
Najlepsza rola epizodyczna żeńska: Izabela Muzyka (2D)
Wykorzystanie pleneru zamkowego: Klasa 2B
Najlepsza aktorka w roli męskiej: Weronika Sadłocha (2C)
Scena zbiorowa na targu: Klasa 2B i Klasa 2D
Najlepszy plakat: Mikołaj Wierzbicki 2BZOBACZ ZWYCIĘSKI FILM KLASY 2AFILM KLASY 2B


FILM KLASY 2C


FILM KLASY 2D