Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Malborskie szkoły wyróżnione w tegorocznej akcji Sprzątanie Świata

2018-10-30 07:41:35 (ost. akt: 2018-10-30 08:02:01)

W dniach 21-22-23 września 2018 r. na terenie naszego miasta przeprowadzona została 25 jubileuszowa edycja akcji „Sprzątanie Świata”.

Uczestniczyły w niej również malborskie szkoły.
Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”. Celem jej było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.
W tym roku po raz szósty do akcji włączyła się firma E.LECLERC, która objęła patronatem naszą wspólną akcję ekologiczną i ufundowała nagrody dla trzech wyróżnionych szkół z terenu Malborka.

W piątek 26 października w gabinecie Burmistrza Miasta, dyrektor E.Leclerc w Malborku pani Barbara Borowska wręczyła nagrody rzeczowe za szczególne zaangażowanie dla: Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 9.

Burmistrz Miasta Marek Charzewski podziękował firmie E.Leclerc za dotychczasową współpracę, znakomite wieloletnie relacje, a przede wszystkim za okazaną życzliwość i przyjazną atmosferę w kontaktach z malborskimi placówkami oświatowymi.

Burmistrz podkreślił, że między innymi dzięki takim akcjom wzrasta zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką ekologiczną oraz świadomość dbania o nasze wspólne środowisko wśród mieszkańców Malborka

wydz. OKS