Poniedziałek, 25 września 2023. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Spektakl "Kabaret Mumio" na pożegnanie 15 edycji MOSTu

2018-10-24 14:59:53 (ost. akt: 2018-10-24 15:12:04)

W dniach 19-20 października odbyły się 15 Malborskie Ogólnopolskie Spotkania Teatralne zorganizowane przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Publiczność zgromadzona w sali Spółdzielni Socjalnej Fabryka Inicjatyw mogła obejrzeć 7 spektakli. Zaprezentowały się teatry prezentujące różne formy: teatr tańca, improwizacji, jednego aktora, teatr autorski.

Jury w składzie:
Anna Zajączkowska - producentka filmowa, telewizyjna
Zbigniew Mikołajczyk - reżyser, animator kultury
przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce Teatr "Po godzinach" z Gdańska ze spektaklem "Kolejne dni życia z..." reż Małgorzata Oracz (nagroda w wysokości 1.000,-zł)
II miejsce Teatr "W Kaczych Butach" z Gdyni ze spektaklem "Umowa o arcydzieło" w reż. Magdaleny Bochan - Jachimek (nagroda w wysokości 700,-zł)
III miejsce Teatr "No i Dobra!" z 22BLT z Malborka ze spektaklem "Kołowrotek" w reż. Domeli Grendy (nagroda rzeczowa)

Teatr Caro Dance z Siedlec wystąpił ze spektaklem "After Befor", ale w związku z tym iż pojawili się podczas MOSTu w ramach projektu Instytutu Tańca - zaprezentowali się poza konkursem.

Teatr "Dwa Słowa" z MCKiE także zaprezentował się poza konkursem, natomiast został doceniony przez jury w następującej formie:
Weronika Kosior z Teatru "Dwa Słowa" otrzymała Nagrodę Starosty Powiatu Malborskiego za spektakl "Marionetka" w reż. Violetty Jankowiak (nagroda rzeczowa)
Jakub Sawczuk z Teatru "Dwa Słowa" otrzymał Nagrodę Starosty Powiatu Malborskiego za spektakl "Jestem idiotem" w reż. Violetty Jankowiak (nagroda rzeczowa)
Teatr "Dwa Słowa" otrzymał Nagrodę Burmistrza Miasta Malborka za spektakl "Wolność, Głupcze!" w reż Violetty Jankowiak (nagroda rzeczowa)

Wszystkim uczestniczącym w MOST teatrom wręczono pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Na zakończenie 15. Malborskich Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych przed malborską publicznością w składzie Dariusz Basiński, Jacek Borusiński wystąpił kinoteatr Mumio prezentując spektakl "Kabaret Mumio".

Jak można przeczytać o grupie Mumio: to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego. Nie inaczej było w sobotę, występując przez ponad 90 minut pokazali swoje możliwości bawiąc przy tym malborską publiczność do łez.