Sobota, 13 sierpnia 2022. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

"Bądź zdrów - 3 miesieczna metamorfoza" - Malborżanki lżejsze o 150 kg

2018-10-23 13:40:24 (ost. akt: 2018-10-23 14:27:26)

To już półmetek projektu "Bądź zdrów - 3 miesięczna metamorfoza" realizowanego w ramach Malborskiego Budżetu Obywatelskiego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malborku oraz inicjatorkę projektu Beatę Lipecką – Płocharską.

Dziewczyny dzielnie walczą o swoje zdrowie i przemianę pod okiem trenerów w Sali Fitness przy ul. Nowowiejskiego 48 "Rusz się z Beti" oraz dietetyka Magdaleny Matysiak-Płoszaj "Przyjazny Dietetyk".

Ideą projektu jest szeroko pojęta promocja zdrowego stylu życia i już po 1,5 miesiąca trwania metamorfozy można śmiało powiedzieć, że udało się to osiągnąć realizatorom projektu. Uczestniczki chętnie biorą udział w zajedziach fitness oraz wprowadziły prawidłowe nawyki żywieniowe - wyniki mówią same za siebie: zgubione prawie 150 kg w 1,5 miesiąca, a to jeszcze nie koniec.

19 października odbyło się kolejne spotkanie motywacyjne z Agnieszką Pieklik- motywatorem i coachem projektu. Uczestniczkom przeprowadzono kolejną analizę składu ciała oraz rozdano drugie plany żywieniowe- postępy metamorfozy są jak najbardziej prawidłowe, jest to zdrowy spadek masy ciała, który nie wywoła efektu jojo oraz negatywnego wpływu na zdrowie. Jestem bardzo zadowolona z zaangażowania i determinacji dziewczyn.
"Brawo i tak dalej"- mówi dietetyk Magdalena Matysiak-Płoszaj

Uczestniczki metamorfozy maja do wyboru szeroką gamę treningów typu: trampoliny fitness, zdrowy kręgosłup, trening obwodowy, treningi funkcjonalne, treningi z taśmami TRX, steppy, sexy brzuch, super pośladki oraz fitness. Łącznie 19 h zająć tygodniowo prowadzonych w godzinach porannych i popołudniowych pod okiem 7 wykwalifikowanych instruktorów – Dziewczyny naprawdę bardzo ciężko pracują, wylewają siódme poty na treningach. Zadowala mnie ich systematyczność i motywacja. Wierzę w osiągnięcie sukcesu przez każdą z nich- mówi instruktorka fitness, trener oraz inicjatorka projektu Beata Lipecka – Płocharska.

Projekt "Bądź zdrów- 3 miesięczna metamorfoza" pokazuję, że jak się chcę to można wszystko. Udział w projekcie bierze bardzo zróżnicowana grupa pod względem wieku, ale projekt jest dowodem, że wiek,niedoczynność tarczycy, cukrzyca czy inne przyczyny nie stoją na drodze do pozbycia się nadwagi czy otyłości wystarczy wprowadzić odpowiednie i dostosowane żywienie oraz aktywność fizyczną.

info: M.Matysiak-Płoszaj

http://m.82-200.pl/2018/10/orig/zdjecie-2-3722.jpg
http://m.82-200.pl/2018/10/orig/zdjecie-3-3723.jpg
http://m.82-200.pl/2018/10/orig/zdjecie-z-trenigow-3724.jpg