Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Dziewięć medali MAL WOPR na rozpoczęcie sezonu

2018-10-22 08:49:08 (ost. akt: 2018-10-23 08:19:45)

Malborscy pływacy rozpoczęli kolejny sezon startowy zdobywając 9 medali i 17 rekordów życiowych w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich p.n. „Gdyńskie Delfinarium”. W zawodach, w gronie 453 zawodników z 24 klubów, startowało 28 zawodników Sekcji Pływackiej MAL WOPR. Nasi pływacy zajęli 9 miejsce w klasyfikacji medalowej w gronie 22 sklasyfikowanych klubów. Zgodnie z tradycją klubu pływacy MAL WOPR walczyli o symboliczne czekolady, które trenerki wręczają im po zdobyciu rekordu życiowego na pierwszych zawodach w sezonie. Tym razem musiały zakupić 17 czekolad.

Pierwsze zawody z sezonie stanowią wyznacznik dalszej pracy treningowej na cały sezon. Ponieważ pływacy MAL WOPR mają za sobą dopiero 5 tygodni treningów mikrocyklu wprowadzającego, na wielkie wyniki czasowe nie liczyliśmy. Mimo to, nasi zawodnicy zdołali wywalczyć aż 17 życiówek. Zawody składały się z dwóch bloków. W porannym, na słupkach startowych stanęli zawodnicy 12 letni i młodsi.

Najlepiej wśród najmłodszych spisał się Kamil Czarnota, który dzięki swojej wytrwałej pracy na treningach staje się coraz bardziej zauważalnym pływakiem w naszym województwie. Kamil z trzema nowymi rekordami życiowymi wywalczył brąz na dystansie 50m stylem grzbietowym, „urywając” z dotychczasowego rekordu życiowego aż 3s. Bardzo dobrze na początku sezonu zaprezentował się także Patryk Grapentyn, któremu życiówka na 50m stylem klasycznym pozwoliła zająć trzeci stopień podium. Do medalowych chłopaków dołączyła też wschodząca gwiazdka delfina, jedenastoletnia Anna Czerwińska, która dorzuciła brąz na sprinterskim dystansie w tym właśnie stylu. O ogromnym pechu na pewno może mówić ta, do której powinien należeć najbliższy sezon. Aleksandra Ziemińska, bo o niej mowa, mimo dwóch doskonałych rekordów życiowych zajęła dwukrotnie czwarte miejsce. Wierzymy, że w tej bardzo obiecującej zawodniczce najgorsze dla sportowców miejsca sprowokują sportową złość, którą przełoży na wyniki. Dwie czekolady otrzyma na najbliższym treningu Jan Sasin, który dwukrotnie poprawił swoje najlepsze rezultaty, po jednej zaś: Daria Gorjainow, Patryk Gross, Igor Marchlewski, Cyprian Piróg, Lena Sawaniewska, Nikola Zborowska i Michalina Zielska.

W bloku popołudniowym malborscy pływacy zdobyli sześć medali. Tradycyjnie nie zawiodła Paulina Cierpiałowska, która miała na zawodach zadanie wywalczyć dwa złote medale i podtrzymać miano niepokonanej. Zadanie wykonała tradycyjnie bez zarzutu, a warto dodać, że zarówno w stylu motylkowym jak i dowolnym popłynęła najszybciej wśród wszystkich zawodniczek startujących w zawodach. Złoty medal zdobył nasz doskonały grzbiecista Jakub Grapentyn, który nie miał sobie równych na dystansie 100m w tym stylu. Srebro zawisło na szyi zawodniczki Kadry Narodowej Nadii Walentynowicz, która musiała uznać wyższość tylko jednej zawodniczki ze Słupska. Ogromną niespodziankę sprawił czternastoletni Cezary Gwiazdowski, który poszedł w ślady Nadii i mógł cieszyć się z drugiego miejsca na podium w tej samej konkurencji. Czarek jest przykładem zawodnika, który pracując sumiennie na treningach stale podwyższa swój poziom sportowy. Ostatni medal do dorobku MAL WOPR dorzuciła Liliana Szpaczyńska, która zajęła trzecią lokatę w swojej koronnej konkurencji 100m stylem klasycznym. Warto odnotować też doskonałą postawę Liliany w stylu dowolnym, gdzie uzyskała nowy rekord życiowy co dobrze rokuje na występ naszej sztafety dziewcząt w Mistrzostwach Polski. Gorycz czwartych miejsc musiała na zawodach przełknąć Magda Mroczek, która w obu swoich startach otarła się o podium. Warto jeszcze odnotować nowy rekord życiowy Nikodema Hermanowicza, który poprawił swój najlepszy wynik na 100m stylem klasycznym.

Zawodnicy MAL WOPR planowo rozpoczęli kolejny sezon pływacki. Plany na sezon mają bardzo ambitne ale warto pamiętać o spokojnym i planowym progresie. Aktualnie nasi pływacy po zbudowaniu podstaw wytrzymałości wchodzą w nieco bardziej wymagający okres treningowy, który ma przynieść już w niedługim czasie wartościowe wyniki zarówno czasowe jak i punktowe. Docelowo najważniejszymi zawodami naszych zawodników są Mistrzostwa Polski, na które szykować będą najwyższą formę.