Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Koncert „Niepodległa wielu wymiarów” w sobotę na zamku

2018-10-22 08:23:18 (ost. akt: 2018-10-22 08:41:13)

W sobotę, 27 października br. o 17.00 w Muzeum Zamkowym w Malborku wystąpi zespół wokalny Art’n’Voices. Koncert odbędzie się w ramach festiwalu muzycznego „Niepodległa wielu wymiarów”.

Festiwal „Niepodległa wielu wymiarów” to projekt nawiązujący bezpośrednio do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Proponowane wydarzenia swoim repertuarem mają nie tylko uczcić wydarzenia z 1918 roku, ale także przedstawić wielowymiarowość kulturową i artystyczną Pomorza i Polski na przestrzeni wieków. „Niepodległa wielu wymiarów” chce pokazać polską kulturę, sztukę i tradycję jako oryginalną i złożoną strukturę, która wciąż się rozwija. Setna rocznica odzyskania niepodległości jest okazją na to, by to dostrzec.

Sobotni koncert to jedno z osiemnastu wydarzeń proponowanych Pomorzanom przez organizatorów – Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej. W murach zamkowych wystąpi zespół wokalny Art’n’Voices, odnoszący coraz większe sukcesy w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Projekt jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura-interwencje 2018” i jest objęty patronatem honorowym ministra Jarosława Sellina.

Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest wolny.

Notka o zespole:
Zespół Art’n’Voices powstał w grudniu 2010 roku w Wejherowie. Skupia młodych ludzi, których połączyła wspólna pasja śpiewania i realizowania własnych pomysłów muzycznych. Zespół wykonuje różnorodną muzykę, w swoim dorobku posiada również autorskie aranżacje. Repertuar Art’n’Voices obejmuje utwory sakralne, rozrywkowe i ludowe z różnych epok, od muzyki dawnej po współczesną.

W 2013 roku zespół wydał debiutancką płytę zatytułowaną „Droga krzyżowa. Z Chrystusem na Kalwarii Wejherowskiej”, na której znajduje się czternaście utworów skomponowanych przez Annę Rocławską-Musiałczyk i Juliannę Styn do słów autorstwa ks. Przemysława Lewińskiego. Art’n’Voices wziął również udział w nagraniu dwóch płyt poświęconych twórczości regionalnego kompozytora Ottona Mieczysława Żukowskiego oraz Władysława Żeleńskiego.

Art’n’Voices występował m. in. z Maciejem Miecznikowskim, NeoQartetem oraz Zespołem Instrumentów Historycznych z Wrocławia. Uczestniczył także w ogólnopolskich warsztatach prowadzonych przez Philipa Lawsona – kompozytora i dyrygenta, byłego członka zespołu „The King’s Singers”.

Zespół posiada w swoim dorobku wiele nagród, w tym dziewięć Grand Prix, zdobytych na festiwalach i konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

Art’n’Voices został m. in. laureatem:

- Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. S. Ormińskiego w Rumi w 2011 r. – pierwsze miejsce oraz wyróżnienia za najlepiej wykonany utwór religijny w języku kaszubskim;
- XXI Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie w 2013 r. – Grand Prix oraz wyróżnienia za najlepiej wykonany utwór z fortepianem oraz za najlepiej wykonany utwór obowiązkowy;
- I Ogólnopolskiego Festiwalu Chóralnej Muzyki Współczesnej „Music Everywhere” w Gdańsku w 2014 r. – Grand Prix oraz wyróżnienia za najlepiej wykonany utwór kompozytora gdańskiego, za najlepiej wykonany utwór rozrywkowy oraz za najlepiej wykonany utwór z elementami sonorystycznymi;
- 11 Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego „Mundus Cantat” Sopot w 2015 r. – Grand Prix, wyróżnienie za najlepiej wykonany utwór współczesnego kompozytora oraz nagroda dla najlepszego zespołu festiwalu (ogłoszona werdyktem doktorantów Akademii Muzycznej w Gdańsku).
- Grand Prix V Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego „O Złotą Wstęgę Solczy” w Ejszyszkach na Litwie w 2016 r.

Ostatnim sukcesem zespołu jest zdobycie dwóch drugich miejsc na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Polifonico Guido di Arezzo” we Włoszech, w sierpniu 2017 r. Zespół zdobył dwa II miejsca w kategoriach: obowiązkowej i monograficznej. W maju br Art’n’Voices zdobyło I miejsce podczas 49. Turnieju Chóralnego „Legnica Cantat”, Grand Prix nieoficjalnego jury seminarium chórmistrzowskiego oraz Nagrodę PZCHiO za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego. W lipcu tego roku zespół odbył trasę koncertową po Prowansji we Francji.

W skład zespołu wchodzą:
soprany: Małogorzata Priebe, Maria Krueger,
alty: Anna Rocławska-Musiałczyk, Marta Jundziłł,
tenory: Mateusz Warkusz, Szymon Duraj,
basy: Tomasz Chyła, Filip Czajkowski

Festiwal Muzyczny „Niepodległa wielu wymiarów” pod honorowym patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosława Sellina.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje.

Organizator: Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej
Dyrektor festiwalu: Błażej Musiałczyk, blazej-musialczyk@wp.pl, tel: 665313963

Zapraszamy do śledzenia fanpage’a na Facebooku:
https://www.facebook.com/niepodleglawieluwymiarow
https://www.facebook.com/artnvoices/

http://m.82-200.pl/2018/10/orig/art-n-voices2-3706.jpg

	http://m.82-200.pl/2018/10/orig/niepodlegla-wielu-wymiarow-plakat-3707.jpg