Niedziela, 14 lipca 2024. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Spotkanie autorskie z Łukaszem Radeckim

2018-10-19 14:26:20 (ost. akt: 2018-10-19 14:27:02)

Malborskie Centrum Kultury i Edukacji ponownie zaprasza w gościnne progi Spółdzielni Socjalnej FABRYKA INICJATYW przy ul. Grunwaldzkiej 16-18 na spotkanie autorskie z pisarzem Łukaszem Radeckim.

30 października br., godz. 18:00
Łukasz Radecki – pisarz, redaktor, publicysta, recenzent, tłumacz, muzyk, nauczyciel. Przez lata pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego serwisu Horror Online. Publikował w sieci i w czasopismach, m.in. Dzika Banda, Grabarz Polski, Carpe Noctem, Atmospheric Magazine, Playboy. Autor i współautor kilkunastu powieści i zbiorów opowiadań, m.in. „Królestwo gore”, „Miasteczko”, „Pradawne zło”, cykle „Bóg Horror Ojczyzna”, „Nienasycony” i „Zombie.pl”. Laureat kilku Złotych Kościejów oraz Nagrody Polskiej Literatury Grozy Im. Stefana Grabińskiego. Od niedawna pisze głównie dla dzieci i młodzieży, czego efektem są cykle „Jotka: Łowca Smoków” oraz „Plemiona”. Od lat działa w różnych zespołach metalowych, z którymi regularnie nagrywa mało popularne płyty. Nagrywał również muzykę do filmów i gier komputerowych, np. „Rigor Mortis” czy „Serce teściowej”. Na co dzień uczy języka polskiego i historii w szkole podstawowej w Starym Polu, gdzie mieszka wraz z żoną i trójką dzieci.

W ostatnim czasie malborskie Centrum Kultury i Edukacji, wraz z grupą młodych wnioskodawców z Malborka, realizuje w ramach prgramu Dom KUltury + przedsięwziecie polegające na nagraniu słuchowiska do Radia Malbork na podstawie fragmentów jednej z książek Łukasza Radeckiego "Jotka - łowca smoków".