Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

O patriotyzmie na VIII Miejskiej Konferencji Rad Rodziców

2018-10-19 10:33:15 (ost. akt: 2018-10-19 11:39:59)

Po 8-letniej przerwie,18 października br. w Szkole Łacińskie odbyła się VIII Konferencja Rad Rodziców pod hasłem „Patriotą może być każdy z nas”. Organizatorem spotkania była Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku i Stowarzyszenie „Nasz Wielbark”, współorganizatorem Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.

Gości przywitała Stanisława Kowalska, była dyrektor SP nr 3, która zaprosiła również przewodniczących i członków Rad Rodziców, działających w jej kadencji.

Gośćmi specjalnymi byli starosta Mirosław Czapla, burmistrz Marek Charzewski oraz były Naczelnik Wydział Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Malborka Janusz Biskupski. Na spotkanie przyszli przedstawiciele Rad Rodziców wszystkich szkół w naszym mieście, jak również większość dyrektorów tych placówek.

Beata Kacprowicz, obecna dyrektor SP nr 3 podkreśliła, jak ważna jest współpraca rodziców ze szkołą. Zaproponowała również, aby kontynuować tą piękną tradycję i organizować podobne konferencje w kolejnych latach, każdego roku w innej szkole.

Tematem przewodnim konferencji był współczesny patriotyzm i hasło „Patriotą może być każdy z nas”. Była ona formą warsztatów metodę World Cafè, uczestnicy podzieleni na osiem grup mieli za zadanie wypisać swoje przemyślenia na osiem pytań związanych z postawą patriotyczną oraz rolą samorządu, rodziny i szkoły w jej pielęgnowaniu. Wypracowane odpowiedzi zostały spisane i będą prezentowane w szkołach oraz w urzędzie miasta w formie wystawy. Powstanie również opracowanie na ten temat.

Konferencja była zorganizowana i współfinansowana przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji w ramach programu „Inicjatywy lokalne” realizowanego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.