Niedziela, 14 lipca 2024. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Honorowy Obywatel dr Meyl przekazał kolejne fundusze na kolonie dla podopiecznych MOPS

2018-10-16 14:23:04 (ost. akt: 2018-10-16 14:27:50)

Od kilku lat podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malborku, dzięki funduszom przekazywanym przez Stowarzyszenie prowadzone przez Joannitę i Honorowego Obywatela Miasta Malborka dr Christiana Meyla i jego małżonkę, mają szansę na wyjazd na kolonie letnie i atrakcyjne spędzenia czasu podczas wakacji.

Taka okazja będzie również w przyszłym roku, ponieważ dr Meyl, podczas wczorajszego (15.10) spotkania w urzędzie miasta, przekazał na ręce dyrektora MOPS Jacka Wojtuszkiewicza, symbolicznych czek, a także wskazaną na nim gotówkę – 2.000 Euro, czyli około 8.000 zł, na organizację przyszłorocznego wypoczynku.

Gość podkreślił, że nasza przyszłość zależy od tego, jak wychowamy nasze dzieci, obojętnie, gdzie one mieszkają. Ich dobro leży mu szczególnie na sercu i ogromnie cieszy się oglądając szczęśliwe twarze na zdjęciach z kolonii, które już się odbyły.

Podziękował również za bardzo dobrą współpracę z MOPS-em i urzędem miasta oraz nieocenionym kierownikiem Stacji Socjalnej Joannitów Jerzym Frycem.

Dr Meyl towarzyszyła żona Sigrid oraz dwoje przyjaciół, również Joannitów - Wilhelm von Lebebur z żoną.