Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

„Dni Ubezpieczonego” i szkolenie w malborskim ZUS

2018-10-16 10:51:19 (ost. akt: 2018-10-16 10:51:29)

Październik w ZUS upływa pod znakiem „Dni Ubezpieczonego”. Także w Inspektoracie w Malborku, będzie można dowiedzieć się m.in. dlaczego konto w ZUS jest niemniej ważne od bankowego oraz czym jest IoSKU i dlaczego warto się z nią zapoznać.

„Dni Ubezpieczonego” to cykliczna akcja informacyjna ZUS organizowana na terenie całego kraju. Skierowana jest do największej grupy klientów Zakładu, czyli wszystkich ubezpieczonych. Malborski Inspektorat zaprasza chętnych na szkolenie, które odbędzie się 23 października. W jego trakcie będzie można uzyskać szczegółowe wyjaśnienia na temat Informacji o stanie konta ubezpieczonego (IoSKU). Tak jak analizujemy swoje konto w banku, sprawdzamy wpływy i wydatki, tak też powinniśmy wiedzieć co znajduje się na koncie w ZUS. Dzięki temu dowiemy się np. czy pracodawca odprowadza za nas składki oraz jaką kwotę udało nam się do tej pory zgromadzić na subkoncie. ZUS każdego roku wysyła IoSKU, jednak są osoby, które nie otworzyły koperty uważając ją za nieistotną. Niektórzy zapoznali się z nią, jednak jej treść wydawała im się zbyt skomplikowana. Nasi eksperci wytłumaczą krok po kroku, jakie dane znajdują się w IoSKU oraz jak je interpretować.
Szkolenie rozpocznie się o 10.00.

Również 23 października, ale o godzinie 9.00 rozpocznie się w malborskim Inspektoracie w ZUS, skierowane do pracodawców i ubezpieczonych bezpłatne szkolenie poświęcone e-ZLA, czyli elektronicznym zwolnieniom lekarskim.
Zgłoszenia uczestnictwa szkoleniach w przyjmujemy mailowo: jolanta.kopecka@zus.pl