Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Eliminacje Czerkawski CUP 2019

2018-10-15 10:36:26 (ost. akt: 2018-10-15 10:46:51)

W minioną sobotę najmłodsi hokeiści z Klubu UKS Bombek rywalizowali w V edycji rozgrywek Czerkawski Cup 2019. Był to jeden z trzech turniejów eliminacyjnych, którego finałem będzie rywalizacja najlepszych 10 drużyn na Stadionie Narodowym w Warszawie. Turniej rozgrywany był w Poznaniu, malborski zespół walczył w grupie z Koziołkami Poznań, WTH Wrocław, ŁKH Łódź i Sokołami Toruń.

Niestety nasz najmłodszy zespół pomimo ambitnej gry nie wygrał żadnego z meczy grupowych...pozostała więc walka o miejsce 9 z zespołem BKS Bydgoszcz, który nasi zawodnicy wygrali pewnie 4 : 0. W finale zagrały dwa zespoły z naszej grupy - zwycięzca ŁKH Łódź i Sokoły Toruń, trzecie miejsce zajęła Legia Warszawa. Byliśmy jedyną drużyną rywalizującą na tym turnieju, która jeszcze nie trenowała na lodzie w tym sezonie. Dla szóstki zawodników były to pierwsze zawody hokejowe, mali zawodnicy przygotowywali się do turnieju trenując na rolkach...tym bardziej udział w zawodach można zaliczyć do udanych. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Sport 7, którego prezesem jest najlepszy były hokeista NHL Mariusz Czerkawski. Turniej prowadziła też trójka najbardziej znanych polskich hokeistów Pan Andrzej Tkacz (najlepszy polski bramkarz, były trener reprezentacji), olimpijczycy Wojciech Tkacz i Michał Garbocz. W składzie UKS Bombek zagrali: Marcel Sarnowski, Maciej Chojniak, Alex Dochniak, Kacper Cybulski, Mateusz Kolitz, Michał Mitkowski, Filip Kujawa, Marcel Lewandowski, Bartek Dorobek, Fabian Linek, Aleks Jóźwiak, Patryk Wojciechowski, Mariusz Muczeński i Jakub Lubiński. Żak starszy rozgrywał swoje mecze w Warszawie z Legią. Tu także faworytem był zespół ze stolicy, który trenuje już od lipca na lodzie. Niestety obydwa mecze ligowe nasz wspólny zespół przegrał, jednak nasi zawodnicy poczynają sobie coraz lepiej. Jedną bramkę strzelił Michał Muczeński, pozostałe dziewczyny występujące w składzie : Olga Jaskulska - 2, Majka Brzezińska i Julia Grzelak .Nasi zawodnicy dzięki współpracy między klubami - UKS Bombek - UKS Wikingowie Elbląg wspólnie rywalizują w kategorii U14 w lidze KPOZHL. W składzie wspólnego zespołu zagrali zawodnicy z Malborka: Nadia Ratajczyk, Bartosz Seńko, Dawid Sawicki, Łukasz Piór, Miłosz Rukat, Michał Muczeński, Kacper Dorobek. Michał Sadowski wychowanek UKS Bombek grający w SMS Toruń strzelił jedną z bramek w pierwszej lidze w wygranym meczu z Debicą 7:2. Zespół Michała zajmuje 6 miejsce na osiem zespołów występujących w I lidze. Bartosz Grabara bronił bramki Sokołów Toruń, zespołu który rywalizuje w Centralnej Lidze Juniorów. Niestety zespół Bartka przegrał 2:6 z MOSM Tychy, Sokoły zajmują 6 miejsce w tabeli na 8 sklasyfikowanych zespołów. Michał Nawrocki strzelił jedną z bramek przy dwóch kolejnych zaliczył asysty w wygranym meczu ligi niemieckiej w kategorii U17. Michała zespół Dusseldorf DEG wygrał z ETC Crimmitschau 7:6, w tabeli rozgrywek zajmuje drugie miejsce za KEC Kölner Junghaie, jednak obydwa zespoły mają tyle samo pkt a dzieli je tylko różnica bramek.

Żak starszy (U14) w najbliższą środę rozegra mecz ligowy z GKS Stoczniowiec w Gdańsku. Żak młodszy (U12) w weekend będzie rywalizował w Poznaniu z zespołem WTH Wrocław.

Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka, Klub Dołek, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokól, Falken, Jerzy Miąsko, Mc'Donalds, Firma WOBEX, A.S.O. Harasimowicz, Gravel sp.z o.o. Gdańsk, Alegre

Nadesłał: Sławomir Nawrocki