Niedziela, 3 marca 2024. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Sukcesy sportowe Niny Kusiak ukoronowaniem pracy, wytrwałości i niezwykłej pasji

2018-10-16 08:20:37 (ost. akt: 2018-10-16 08:49:54)

Nina Kusiak 18-letnia uczennica I LO, o której już kiedyś wspominaliśmy jest jedyną osobą w Malborku, która wraz ze swoim psem rasy border collie - Kiwi, uprawia równocześnie dwie, ale różniące się od siebie dyscypliny sportowe - agility i dogfrisbee.

http://m.82-200.pl/2018/10/orig/img-9776-3655.jpg
Co ciekawe, Nina na co dzień trenuje sama, a wiedzę i umiejętności zdobywa, uczestnicząc w seminariach, prowadzonych przez czołowych polskich i zagranicznych zawodników.

W zeszłym roku Nina i Kiwi zadebiutowały w dogfrisbee, odnosząc liczne sukcesy nie tylko w kraju, ale również uzyskały wybitne wyniki w rankingu światowym, co skutkowało tym, że bardzo szybko ten sportowy psio-ludzki Team awansował do grupy najlepszych zawodników w Polsce i Europie.

O Ninie i jej pasji pisaliśmy już TUTAJ

Freestyle, to konkurencja sportowa polegająca na tym, że człowiek używa różnych technik rzutów dyskiem, a pies różne chwyty, gdzie wszystko razem jest zebrane do układu z muzyką. Freestyle, to przede wszystkim kluczowa i najbardziej widowiskowa konkurencja, która ma miejsce podczas Zawodów Latające Psy, które odbywają się co roku w Poznaniu, Wrocławiu, Gdyni i Warszawie. W październiku, zakończył się tegoroczny sezon dogfrisbee, a Nina może pochwalić się już kolejnymi sukcesami.

W najbardziej prestiżowej konkurencji w dogfrisbee, do której zalicza się Freestyle, Nina i Kiwi w rankingu krajowym, na koniec sezonu 2018, zajmuje aktualnie 11 lokatę wśród najlepszych zawodników w Polsce.

Na otwartych Mistrzostwach Europy w Dogfrisbee w Trnavie (Słowacja) sam freestyle w SuperOpen dał Ninie&Kiwi 48 miejsce w Europie na 102 teamy, startujące nie tylko z samej Europy, ale również z całego świata (m.in. z Japonii, Kanady, Izraela i innych).

Ponadto Team Nina i Kiwi może poszczycić się siedmiokrotnym zdobyciem podium w Polsce w innych konkurencjach dogfrisbee tj.:
- Konkurencja 7UP - 1 miejsce na Zawodach Dog Games Summer 2018 w Kaputach k/Warszawy
- Konkurencja 7Up - 1 miejsce w Polsce oraz 4 miejsce w rankingu światowym na Zawodach Dog Games Fall 2018 w Kaputach k/Warszawy - Konkurencja Frizgility lvl 2 - 3 miejsce na zawodach Latające Psy Poznań 2018
- Konkurencja Frizgility lvl 2 - 3 miejsce na zawodach Dog Games Summer 2018
- Konkurencja Frizgility lvl 2 - 1 miejsce na zawodach Dog Games Fall 2018 w Kaputach k/Warszawy
- Konkurencja Spaced Out - 3 miejsce podczas zawodów Dog Games Spring 2018 w Kaputach k/Warszawy
- Konkurencja Time Warp lvl1 - 3 miejsce na zawodach Dog Games Summer 2018 w Kaputach k/Warszawy.

Agility, to kolejna dyscyplina sportów kynologicznych, gdzie Nina&Kiwi w roku 2018 awansowały do poziomu 2.
Agility, to sport polegający na tym, że pies prowadzony głosem i odpowiednimi ruchowymi komendami swojego przewodnika, musi bezbłędnie i w jak najszybszym czasie pokonać specjalny tor przeszkód. Pies musi zaliczyć w odpowiedniej kolejności wszystkie przeszkody, nie znając ich układu przed startem, a prowadzący ma tylko 10 minut na zapoznanie się z torem. Układ toru podczas zawodów przy kolejnym starcie i egzaminie jest za każdym razem zmieniany.

W dyscyplinie agility Nina i Kiwi nie tylko zdobyły trzykrotnie podium, ale równocześnie zdały egzamin, by osiągnąć poziom wyższy A2: - Agility - egzamin A1 - 3 miejsce-ocena doskonała na zawodach w Borowinie k/Warszawy
- Agility - egzamin A1 - 3 miejsce - ocena doskonała na zawodach w Legnickim Polu
- Agility - egzamin A1 - 1 miejsce - ocena doskonała na zawodach w Legnickim Polu i awans do poziomu A2

Nina i Kiwi zakończyły sezon dogfrisbee bardzo owocnie i już dzisiaj wiemy, że w przyszłym sezonie na przełomie sierpnia/września 2019 roku, dziewczyny będą reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy w dogfrisbee w Bolonii we Włoszech, a w agility będą starały się z całych sił awansować do ostatniego, już najwyższego poziomu-A3. Życzymy powodzenia i będziemy czekać na kolejną relację z tych wydarzeń. Poniżej galeria zdjęć z zawodów dogfrisbee i agility.
I miejsce Niny w Polsce w dogfrisbee w konkurencji 7Up, a 4 lokata w rankingu światowym na zawodach Dog Games Fall 2018 Kaputy k/Warszawy


Zawody Agility w Legnickim Polu. Nina Miała dwa czyste przebiegi, zajęła 1 i 3 miejsce, ocena doskonała i awansowała do poziomu A2


Występ Niny podczas Mistrzostw Europy w Trnavie na Słowacji i 48 lokata w konkurencji Freestyle SuperOpen na 102 teamy startujące