środa, 28 września 2022. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Spotkanie o ułatwieniach dla biznesu

2018-10-11 09:09:23 (ost. akt: 2018-10-12 13:12:03)

O udogodnieniach i zmianach w prowadzeniu działalności gospodarczej będzie mowa podczas konferencji dla przedsiębiorców, która odbędzie się 18 października w Malborku. W wydarzeniu wezmą też udział przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którzy będą doradzać m.in. w sprawach ubezpieczeń, składek i zasiłków.

Konferencja to kolejny przystanek na mapie spotkań organizowanych w całym kraju przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Wydarzenie ma przybliżyć przedsiębiorcom zmiany wynikające między innymi z tzw. Konstytucji biznesu. Na uczestników czekają prelekcje i stoiska ekspertów wielu instytucji, w tym ZUS.
W spotkaniu udział weźmie Pan Michał Polański – Dyrektor Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Pani Edyta Sławnikowska – Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku. Kolejne prezentacje przedstawią reprezentanci Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów i ZUS. Ci ostatni opowiedzą o ułatwieniach dla biznesu w ZUS, m.in. o doradcach dla płatników, zaświadczeniach wydawanych „od ręki” i przyszłorocznych zmianach w przechowywaniu akt pracowniczych. Eksperci odpowiedzą także na pytania uczestników.

Dodatkowo od 11.00 do 14.00 będzie czynna strefa informacyjna ze stoiskami specjalistów. Przy stanowisku ZUS będzie można poradzić się w sprawach ubezpieczeń, opłacania składek, elektronicznych zwolnień lekarskich i zasiłków. Eksperci wyjaśnią temat „ulgi na start” i preferencyjnych składek. Obok ZUS porad będą udzielać przedstawiciele: Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Enterprise Europe Network, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Agencji Rozwoju Przemysłu.
Konferencja odbędzie się w Sali Bankietowej „PARAFKA” przy ul. Moniuszki 3 w Malborku. Część oficjalna rozpocznie się o godz. 11.00. Pół godziny wcześniej startuje rejestracja uczestników. Zapisy konferencję na stronie prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl Tam też można znaleźć więcej informacji.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
http://m.82-200.pl/2018/10/orig/att00004-3646.png