Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

W sobotę w Alternatywie zagrają Taroth i Westfalka

2018-10-09 14:18:02 (ost. akt: 2018-10-09 14:21:30)

13 października (sobota) w malborskiej Alternatywie odbędzie się koncert zespołu Taroth w ramach trasy promującej płytę "Krucjata". Jako support wystąpi Westfalka. Początek o godz. 20.

- Lata 80. w kilkutysięcznej miejscowości na Pomorzu to okres szary i smutny, ale... gdzieś w dalekim świecie giganci muzyki rockowej rozwijali swoje kariery. Informacje o tym czerpać można było jedynie z rolniczych czasopism, publikujących wątpliwej jakości zdjęcia gwiazd, przedrukowywane z zachodnich magazynów. No i oczywiście radiowa Trójka. To tam redaktorzy prowadzili swoje tematyczne, autorskie programy muzyczne i stamtąd pochodziły, nagrane na magnetofony szpulowe lub kasetowe “płyty” naszych ulubieńców. I tak się zaczęło... samodzielnie wystrugane gitary, wzmacniacze Eltron 30, 60, 100. No i oczywiście fuzzy lutowane na trawionych płytkach, opakowane zgrabnymi, kolorowymi mydelniczkami – tak wspominają początki zespołu muzycy Tarotha. - Chcieliśmy brzmieć jak Black Sabbath i grać jak Iron Maiden. Pierwsza powstała sabbatowska “Krucjata” (1984), potem maidenowskie “Szalone ptaki”... A potem, po kilku latach życie brutalnie zweryfikowało chęci, jak i możliwości zespołu. “Dorosłość” z siłą bomby atomowej rozerwała skład, by po 30 latach znowu się spotkać. W innej rzeczywistości, z różnym bagażem doświadczeń i z całkowicie różnymi wizjami przyszłości…

W 2018 r. ukazała się płyta “Krucjata”, prezentująca dorobek z lat 80., jak i późniejsze kompozycje członków zespołu oraz materiał, który powstał już po reaktywacji.

Wystąpią: Pamela Kowalska – śpiew, Wojciech Rusek – perkusja, Tomasz Kraiński – gitara, Arkadiusz Dzikowski – gitara i Radosław Jabłoński - bas
Ale najpierw posłuchać będzie można Westfalki z Małego Komorska.
- Zespół powstał z inicjatywy wokalisty/gitarzysty Jędrzeja Dembińskiego, jak i gitarzysty Michała Różańskiego. U podstaw swojej drogi muzycznej graliśmy w garażu z większym lub mniejszym polotem covery różnych zespołów Polskich i zagranicznych, Następnie do zespołu dołączył basista Kacper Chyła. Wtedy mieliśmy już do dyspozycji większą sale i większe możliwości, zaczęliśmy tworzyć własną muzykę i kreować własny styl. W 2014 r. dołączył do nas brat gitarzysty, perkusista Łukasz Różański, zamykając skład zespołu – mówią o sobie sobotni goście. - Gramy muzykę, której w sumie nie da się przyczepić do jednego gatunku muzycznego. Jest to coś pomiędzy melodyjnym punk rockiem a rockiem.
Początek koncertu o godz. 20. Bilety do nabycia na miejscu za 12 zł.


Taroth wystąpił w Alternatywie w kwietniu. Teraz będzie promował nową płytę „Krucjata”.
Fot. Materiały promocyjne