środa, 5 października 2022. Imieniny Flawii, Justyna, Rajmunda

Koniec sezonu startowego kajakarzy MKS Nogat

2018-10-08 09:39:33 (ost. akt: 2018-10-08 10:37:56)

W niedzielę 7 października w Człuchowie reprezentacja kajakarzy Malborskiego Klubu Sportowego Nogat startowała w Długodystansowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego. Były to regaty zakończenia sezonu w kajakarstwie klasycznym.

http://m.82-200.pl/2018/10/orig/kajaki-3620.png
Osiągnięte wyniki są dobrymi rezultatami malborskich kajakarzy w kończącym się sezonie.

Bezkonkurencyjny okazał się Wiktor Żarski , startujący na dystansie 3000m , który w naszym województwie nie miał sobie równych. Przypominamy, że Wiktor jest członkiem Kadry Juniorów i po ostatnich Regatach Nadziei Olimpijskich w Poznaniu został sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród polskich juniorów.
Bardzo dobrze zapowiada się na przyszły sezon grupa młodzików i dzieci.
Świetny występ odnotował Maciek Kaźmierczak zdobywając w wyścigu K-1 1000 m. rocznika 2007 trzecie miejsce i swój pierwszy medal.

Blisko pozycji medalowej na piątym miejscu uplasował się starszy brat Maćka , Marek Kaźmierczak w roczniku 2004 przypłynął na piątym miejscu .
Adam Skrabek w roczniku 2006 był piąty na dystansie 1000 m.
Na wyróżnienie zasługują również dwaj młodzicy, Krzysztof Rybka i Sebastian Firek startujący w konkurencji K-1 na dystansie 2000 m ,którzy świetnie płynęli lecz myląc boje nawrotowe niestety nie zostali sklasyfikowani.
Pozostali zawodnicy ukończyli swoje wyścigi zajmując miejsca w pierwszej ósemce.

Niedzielne regaty kończyły starty zawodników MKS Nogat w imprezach województwa pomorskiego ale nie zakończyły sezonu startowego.
Za dwa tygodnie w Wałczu odbędzie się kończący sezon 3. Puchar Polski w Kajakarstwie Klasycznym, Zawody Konsultacyjne Juniorów w których wystartuje nasz reprezentant Wiktor Żarski. Miejsce w tych zawodach będzie miało znaczny wpływ na decyzje trenera Kadry Polski przy ustalaniu składu juniorów biorących udział w szkoleniu centralnym podczas okresu przygotowawczego.

Nadesłał: Andrzej Lewandowski, MKS NOGAT