Czwartek, 6 października 2022. Imieniny Artura, Fryderyki, Petry

Miasto Malbork z nagrodą Marszałka "Innowacja w turystyce"

2018-10-05 13:52:49 (ost. akt: 2018-10-05 14:41:48)

Tradycyjnie podczas regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się 4 października w Gdańsku pod hasłem "Turystyka i cyfrowa transformacja", Marszałek Województwa Pomorskiego, przyznał nagrody za zasługi dla rozwoju turystyki w regionie.

http://m.82-200.pl/2018/10/orig/muzeumft-3617.jpg
fot. Archiwum Urzędu Marszałkowskiego/ pomorskie.eu

Nagrody Marszałka zostały przyznane w następujących kategoriach:
- Wydarzenie roku
- Innowacja w turystyce
- Oferta turystyczna
- Osobowość roku
- Inwestycja w turystyce
- Nagroda główna „Gryf Pomorski"

Miasto Malbork otrzymało Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii "Innowacja w turystyce" za pomysł i realizację "Zewnętrznego Muzeum Fortyfikacji", które jest unikatowym produktem na mapie turystycznej Polski uzupełniając ofertę Muzeum Zamkowego Zamku Krzyżackiego w Malborku. Przedsięwzięcie miało szeroki zasięg od konserwacji i restauracji wschodnich murów miejskich, poprzez oświetlenie i monitoring całości fortyfikacji obronnych oraz aranżację przystanków ścieżki muzeum po digitalizację zasobów materialnych i niematerialnych związanych z dziedzictwem kulturowym Malborka.

"W tym roku obchody Światowego Dnia Turystyki zbiegły się z 15-leciem Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, która integruje branżę i środowisko turystyczne całego regionu i z powodzeniem realizuje odważne projekty marketingowe na rynku krajowym i zagranicznym. Oddział Przewodnicki PTTK w Malborku imienia Stefana Dubyny, który istnieje od 1953 otrzymał nagrodę z okazji jubileuszu 65 - lecia swojego istnienia. Nagrodę odebrał Pan Bogdan Mąder - Prezes Oddziału Przewodnickiego PTTK w Malborku.

Organizatorami regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki był Samorząd Województwa Pomorskiego, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Polska Filharmonia Bałtycka.
http://m.82-200.pl/2018/10/orig/mft-3618.jpg
fot. Archiwum Urzędu Marszałkowskiego/ pomorskie.eu