Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Nowe kody PIN do IBUK Libra

2018-10-04 15:33:39 (ost. akt: 2018-10-04 15:37:23)

Pedagogiczna Biblioteka Województwa w Malborku zaprasza po odbiór nowego kodu PIN, który umożliwi korzystanie z 1682 książek w wersji elektronicznej, dostępnych na platformie IBUK Libra, aż do 1 października 2019 r.

Każdy czytelnik, zapisany w malborskiej bibliotece pedagogicznej otrzymuje indywidualny kod PIN, żeby móc zarejestrować się na stronie IBUK Libra. Strona www.libra.ibuk.pl dostępna jest z dowolnej przeglądarki internetowej, tak więc w celu skorzystania z usługi nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Wystarczy wybrać publikację, aby zobaczyć informacje o egzemplarzu wraz z podglądem treści. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, należy kliknąć na " DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć osobiste konto myIBUK.

Dodatkowych informacji na temat możliwości korzystania z ibuków udzielają pracownice filii PBW w Malborku, można również poczytać o tej usłudze na stronie: www.pbw.gda.pl

Siedziba malborskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej znajduje się przy Placu Słowiańskim 5 (budynek Urzędu Miejskiego). Zapraszamy.
Kontakt: tel. (55) 272 25 14, e-mail: pbwmalbork@pbw.it.pl

Jednocześnie pracownicy biblioteki zachęcają do sięgnięcia po książkę „Nie tylko enigma. Ryba, która przemówiła” – autorstwa Marka Grajka udostępnionej w październiku na platformie IBUK Libra jako prezent dla czytelników biblioteki pedagogicznej.
http://m.82-200.pl/2018/10/orig/enigma-3611.jpg
O książce:
Tym razem Marek Grajek przedstawia fascynującą grę kryptologiczną prowadzącą do złamania niemieckich szyfrów dalekopisowych o zbiorczym kryptonimie Fish. Dekryptaż „Ryby” umożliwił aliantom wgląd w niemieckie plany wojskowe na najwyższym szczeblu i przyczynił się do owodzenia operacji lądowania aliantów w Normandii.
Osiągnięcia brytyjskich kryptologów znacząco przyczyniły się także do rozwoju techniki oraz powojennych technologii informatycznych. Urządzenie Colossus zaprojektowane wyłącznie w celu dekryptażu Fisha uważane jest za najwcześniejszy prototyp komputera elektronicznego.