środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Szkolny konkurs kolęd i pastorałek

2016-12-27 13:11:08 (ost. akt: 2016-12-27 13:48:25)

22 grudnia w "Dziewiątce" odbył się konkurs kolęd i pastorałek przeznaczony dla klas IV -VI. Organizatorem konkursu był pan Łukasz Rosiak – nauczyciel muzyki.

Każda klasa miała za zadanie przygotować własną interpretację tradycyjnej polskiej kolędy lub pastorałki. Prócz klas wystąpili również soliści i duety uczniów. W pierwszej części koncertu wystąpiły klasy, przygotowane przez swoich wychowawców i nauczycieli, następnie zaś soliści i duety.

Niektóre klasy zadbały o wzbogacenie swojego występu o bożonarodzeniową oprawę – były odświętne przebrania, świąteczne rekwizyty, stroje: pasterzy, magów, aniołów. Występy oceniała komisja w składzie: Krystyna Krysik (wicedyrektor), Jolanta Rodziewicz-Klawińska, Łukasz Rosiak. Klasowi kolędnicy zaprezentowali licznej widowni tradycyjne, jak i nowocześniejsze aranżacje pieśni i pastorałek.

Na zakończenie konkursu muzycznego komisja konkursowa po wnikliwej debacie postanowiła przyznać I lokatę za wykonywany utwór w duecie – Lenie Duszyńskiej i Zuzannie Zając ( Gore Gwiazda ), drugie miejsce – Karolinie Janke i Gabrieli Jarema ( Gdy śliczna Panna) , zaś trzecią lokatę zajął duet – Amelia Jarocka i Lena Pietranis ( Jest taki dzień ). Przepięknie kolędy wykonywali też soliści. I tutaj komisja przyznała I miejsce – Dawidowi Ciszkiewiczowi ( Lulajże Jezuniu ), drugą lokatę zajęła Oliwia Dryla ( Lulajże Jezuniu ), a trzecie miejsce przyznano Nikoli Szymczak ( Bóg się rodzi ). Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani oryginalnymi dyplomami.

Tego dnia cały hol szkolny wypełniony był śpiewem najpiękniejszych kolęd i pastorałek bożonarodzeniowych, do których nucenia włączali się chętnie zarówno uczniowie jak i nauczyciele.

Tekst: Adam Liszewski, fot SP 9