środa, 5 października 2022. Imieniny Flawii, Justyna, Rajmunda

AfterGraduation - projekt młodzieży na stworzenie aplikacji dla szukających pracy

2018-10-01 08:51:40 (ost. akt: 2018-10-01 08:54:42)

Malborska młodzież wielokrotnie już pokazała, jak bardzo jest kreatywna, pomysłowa i pracowita. Chce działać i działa, realizuje własne projekty, nawiązuje współpracę z różnymi środowiskami, przygotowując się w ten sposób do dorosłego życia. Jednym z takich projektów był Restart Młodości, teraz przyszedł czas na nową inicjatywę AfterGraduation.

Poniżej przedstawiamy opis projektu przygotowany przez jego realizatorów:

"Zainteresowanie olimpiadą Zwolnieni z Teorii z roku na rok coraz bardziej wzrasta, co owocuje powstaniem wielu innowacyjnych projektów w wielu ciekawych formatach. Nie inaczej będzie w przypadku nowej inicjatywy- AfterGraduation.

Uczniowie z Malborka i Gdyni zjednoczyli siły, żeby wspólnie stworzyć aplikację - projekt technologiczny aplikacji mobilnej, zawierającej spis miejsc pracy, stażów oraz ofert wolontariackich dla uczniów, studentów oraz wolontariuszy. Dzięki aplikacji, możliwe będzie sprawdzenie najbliższych i najbardziej odpowiadających zainteresowanemu ofert pracy. Aplikacja opierała się będzie na bazie danych wszystkich współpracujących firm oraz na mapce, która pokazywać będzie rozmieszczenie miejsc pracy w terenie. Dodatkowo umieszczone zostaną poradniki jak poprawnie napisać CV oraz list motywacyjny.

Pierwsza praca to rzecz, która młodemu człowiekowi na zawsze zapadnie w pamięć. Pierwszy poważny wysiłek, pierwsze samemu zarobione pieniądze oraz pierwszy kontakt z dorosłym życiem. Praca w młodym wieku to również nabieranie doświadczenia, niezbędnego do budowania i rozwijania swojej kariery w przyszłości.

Niektórzy dorabiają sobie jeżdżąc na sezonowe prace w polu, inni zatrudniają się na stacjach benzynowych lub w sklepach. Jeszcze inni nie wiedzą jakie miejsce wybrać na swoje pierwsze zatrudnienie. Właśnie dla tych ostatnich powstaje projekt After Graduation.

Rejestrację na platformie Zwolnieni z Teorii rozpoczniemy 14 października, co zaowocuje oficjalnym rozpoczęciem projektu. Start samej aplikacji planujemy na początek grudnia 2018 r. tak, aby pierwsi użytkownicy mogli znaleźć pracę już w trakcie ferii zimowych.

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnego fanpage’u projektu na Facebooku, na którym śledzić będzie można postęp w tworzeniu aplikacji. Zobaczy TUTAJ

Jeśli są Państwo zainteresowani, mają pytania, chcą wspomóc lub wziąć udział w projekcie After Graduation, Prosimy o kontakt na e-mail kontakt@aftergraduation.pl"