Niedziela, 14 lipca 2024. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Malborskie Forum Pomocowe okazją do dyskusji na temat integracji i współpracy środowisk w mieście

2018-09-28 15:33:41 (ost. akt: 2018-09-28 15:37:48)

4 października br. w świetlicy (kawiarenka w piwnicy) Kościoła Chrześcijan Baptystów przy ulicy Jagiellońskiej 105 odbędzie się kolejne Malborskie Forum Pomocowe. Początek spotkania godzina 17.00, przewidywane zakończenie 20.00. Forum organizowane jest wspólnie przez Urząd Miasta Malborka, Malborską Radą Organizacji Pozarządowych i stowarzyszenie MFP. Gospodarzem jest Kościół Chrześcijan Baptystów. Wstęp wolny.

W Forum uczestniczyć będą przedstawiciele pracowników samorządowych z burmistrzem włącznie, Malborska Rada Organizacji Pozarządowych, przedstawiciele instytucji pomocowych i służb miasta oraz mieszkańcy Malborka.

Tematem spotkania jest przede wszystkim integracja środowiskowa i wzajemna współpraca oraz to, co nam w tej integracji przeszkadza, co utrudnia bycie i działanie we wspólnych projektach. To jest temat nieustający od wielu spotkań Forum. Dotyczy zarówno grup nieformalnych, organizacji pozarządowych, jak i styku mieszkańców niezrzeszonych w cokolwiek, organizacji z instytucjami samorządowymi, etc.

- Pragniemy, Byście Państwo wypowiedzieli swoje zdanie, podzielili się nim wspólnie i pokusili się na ocenę, interpretację, jak to jest w istocie. Wszak wiele projektów realizowanych jest wspólnie przy współpracy instytucji i organizacji. To dlaczego jedni mogą, a drugim się nie udaje i kontestują?! Czy potrafimy, i na ile potrafimy, zaufać sobie nawzajem? Nie unikniemy polityki, stereotypowych przekonań, animozji – wszak determinują, warunkują nas nasze poglądy, światopoglądy, właśnie wspomniane przekonania, etc. – mówią organizatorzy.

Więcej na temat Forum Pomocowego, uczestników i paneli dyskusyjnych znajdą Państwo TUTAJ

informacja: Lokalna Gazeta Obywatelska