Niedziela, 27 listopada 2022. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Regina Krzos, ostatnia żyjąca członkini „Młodego Lasu”, skończyła dziś 90 lat!

2018-09-27 14:48:22 (ost. akt: 2018-09-27 14:57:42)

Pani Regina Krzos, ostatnia żyjąca członkini Związku Polaków „Młody Las”, obchodzi dziś swoje 90-te urodziny. Z tej okazji w Ratuszu Staromiejskim członkowie malborskiego koła „Młody Las” zorganizowali dla jubilatki małe przyjęcie urodzinowe z tortem i muzyczną niespodzianką.

Na spotkanie przyszli nie tylko seniorzy ale również młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego z nauczycielem historii Jackiem Jakusikiem. Dla nich była to niezwykła lekcja historii, ponieważ pani Regina w skrócie opowiedziała historię swojego życia, która z pewnością nie była usłana różami. W podziękowaniu i w prezencie zespół „Parafraza” zaśpiewał dwie piosenki, które wzruszyły jubilatkę, choć obiecała sobie, że nie będzie płakać.

Ale to nie wszystkie niespodzianki. Kazimierz Cybulski, były prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kombatanckiego Związek Polaków „Młody Las”, w imieniu Zarządu i kapelanów tej organizacji wręczył 90-latce medal za służenie ideałom – Bóg, Honor i Ojczyzna, przyznawanym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Polski.

Życzenia pani Krzos złożyli również między innymi burmistrz Marek Charzewski, Anna Jedlińska, Maria Seibert, prezes malborskiego koła „Młody Las”, która odczytała także list od starosty Mirosława Czapli oraz prowadząca Uniwersytet 3. Wieku Teresa Żelazo.