Czwartek, 21 września 2023. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Europejski Dzień Języków Obcych w SP nr 2

2018-09-27 09:33:16 (ost. akt: 2018-09-27 09:36:21)

26 września w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku odbyła się impreza z okazji Europejskiego Dnia Języków.

Oprócz uczniów, uczestniczyli w niej zaproszeni goście. Najliczniej przybyła delegacja z zaprzyjaźnionej szkoły z Monheim am Rhein z Niemiec. Oprócz tego byli również wolontariusze, którzy w ramach programu Erasmus+ współpracują z malborskimi placówkami: Jovana Stojanovic z Serbii (na co dzień pracująca w Miejskiej Bibliotece Publicznej „Mediateka”), Kristof Nagy z Węgier (współpracujący ze Szkołą Podstawową nr 3) i Umut Huncer z Turcji (wolontariusz ze Szkoły Podstawowej nr 2).

Uczniowie mieli okazję poznać podstawowe informacje i ciekawostki dotyczące reprezentowanych krajów, a także nauczyć się zwrotów grzecznościowych w językach serbskim, węgierski i tureckim oraz utrwalić sobie podstawowe słowa w języku niemieckim. Wszystkie prezentacje prowadzone były w języku angielskim, z którym, jak się okazuje, uczniowie nie mieli większych problemów.

Na szczególną uwagę zasługuje prezentacja dotycząca Polski, mówiona również w języku angielskim przez dwoje uczniów z klasy 7a: Maksymiliana Tkaczyka i Pawła Suskiego.

Pod koniec wszyscy mieli okazję spróbować tradycyjnych smakołyków z reprezentowanych krajów, podawanych na kolorowych stoiskach przygotowanych przez poszczególne klasy.

Imprezę uświetnił Zespół Pieśni i Tańca „Malbork”, którego opiekunką jest pani Anetta Ciok.

- Serdecznie dziękujemy Zespołowi i wszystkim zaproszonym gościom za świetną atmosferę i wspaniale spędzony czas, dzięki któremu mogliśmy się wiele nauczyć – dziękują nauczyciele.

tekst: Maciej Kloc
zdjęcia: archiwum SP nr 9 w Malborku