Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Uczniowie SP 9 w akcji ,,Sprzątania świata’’

2018-09-27 09:25:52 (ost. akt: 2018-09-27 09:27:48)

„Akcja – segregacja’’ pod takim hasłem ruszyła tegoroczna jubileuszowa 25 akcja sprzątania świata .

Po raz kolejny uczniowie ,,dziewiątki’’ z klas IV-VIII wzięli czynny udział w akcji i ruszyli wyposażeni w worki i rękawice ochronne w wyznaczone rejony.

W tym roku sprzątanie odbyło się w piątek 21 września. Akcję jak zawsze poprzedziły pogadanki, które odbyły się na godzinach wychowawczych.

W ramach tegorocznych przygotowań uczniowie klas IV i V wykonywali plakaty dotyczące segregacji odpadów oraz układali wierszyki – rymowanki. Plakaty i wierszyki zostały powieszone na szkolnych korytarzach. Wszystkie oddziały przygotowały także gazetki ścienne w swoich klasach.

Wyjście w teren poprzedził wcześniejszy apel dla wszystkich uczestników, na którym koordynator pani Ewa Lemańczyk przypomniała zasady bezpieczeństwa. Jak co roku rejon naszego sprzątania obejmował tereny Bulwaru nad Nogatem, Placu Narutowicza, ulic Kościuszki, Wareckiej, Mazurów, Starego Miasta oraz Parku Północnego.

- Mamy poczucie, że w jakimś stopniu przyczyniliśmy się do tego, że najbliższa okolica jest zadbana – podsumowują uczestnicy sprzątania.

tekst: Adam Liszewski
zdjęcia: archiwum SP nr 9 w Malborku