Sobota, 23 września 2023. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

„Dzień Niebieski- bezpieczna droga do i ze szkoły z odblaskami” w SP2

2018-09-27 08:22:45 (ost. akt: 2018-09-27 08:25:13)

W Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku, jak podkreślają nauczyciele, duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.

Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas 0-3 poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku 21 września br. obchodzono w szkole „Dzień Niebieski- bezpieczna droga do i ze szkoły z odblaskami”.

- W trosce o bezpieczeństwo w tym ważnym dla nas dniu zaprosiliśmy policjantów, którzy spotkali się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego z naszej szkoły. Malborscy policjanci przeprowadzili zajęcia dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły. Spotkanie z policjantem uświadomiło uczniom np. które miejsca przeznaczone do przechodzenia na drugą stronę ulicy są bezpieczne. Policjanci przypomnieli również dzieciom o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba – informują organizatorzy. - Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc - dodają.

tekst: Emilia Łęczkowska
zdjęcia: SP nr 2 w Malborku