Poniedziałek, 26 lutego 2024. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Wybory do szkolnego samorządu w SP nr 9

2018-09-25 08:22:04 (ost. akt: 2018-09-25 09:12:24)

W "dziewiątce" w poniedziałkowy ranek zagościły na holu szkoły karty i urna do głosowania. Uczniowie wybierali szkolny samorząd, niektórzy z nich po raz pierwszy. Tego dnia liczył się każdy głos , bo każdy mógł przeważyć szalę na zwycięstwo danego kandydata.

W tym roku szkolnym swoje kandydatury zgłosiły trzy uczennice, ( Aleksandra Dębowska, Karolina Kobylińska, Weronika Jabłońska ) które nieco wcześniej przygotowały kampanię wyborczą. Zgłoszone, chętne kandydatki do samorządu przygotowały ciekawe plakaty wyborcze, na których przedstawiły najważniejsze punkty swojego programu. Plakaty te wywieszone były w widocznym miejscu , na szkolnym korytarzu. Odbył się też apel na którym kandydatki zaprezentowały swoje cele programowe.

W dniu wyborów na przewodniczącego samorządu szkolnego, większość uprawnionych do głosowania uczniów z klas IV-VIII wzięło udział w wyborach. Każdy z nich musiał najpierw podejść do stołu komisji, i przedstawić się. Wówczas odbierał kartę z kandydatami i anonimowo stawiał krzyżyk przy nazwisku wybranego kandydata. Wszystkie głosy trafiły następnie do wyborczej urny. Po przeliczeniu wszystkich głosów szkolna komisja wyborcza stwierdziła, że najwięcej głosów uzyskała Weronika Jabłońska i to ona została przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.
Tekst i zdj. Adam Liszewski SP 9