Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

II Malborski Maraton Kajakowy

2018-09-24 18:51:20 (ost. akt: 2018-09-26 15:29:42)

W niedzielę 23 września w Szkole Łacińskiej odbyła się dekoracja zawodników II Malborskiego Maratonu Kajakowego MALBORK 12H. Imprezę zorganizowano w ramach cyklu CANOA CUP.

CANOA CUP to cykl maratonów kajakowych na różnych dystansach, nie krótszych jednak niż 50 kilometrów i na różnych akwenach o zróżnicowanej skali trudności. Celem ich przeprowadzenia jest propagowanie aktywnej formy kajakarstwa w połączeniu ze zdrowym trybem życia oraz wyłonienie z grupy uczestników najszybszego i najbardziej wszechstronnego kajakarza nizinnego.

Zawodnicy w Malborku wystartowali na Nogacie 22 września o godzinie 6:30 i mieli 12 godzin, w których mogli pływać bijąc swoje rekordy. W konkurencji nie ma obowiązku pływania cały czas, można robić dowolną liczbę przerw pod warunkiem, że są zgłaszane sędziemu.

Najlepszy w Malborku okazał się zawodnik z Litwy, który przepłynął łącznie 112 km. Granicę 100 km przekroczyli również Piotr Rosada z Białogardu (110km) oraz Michał Zielski z Krzyżanowa (104km). Wśród Pań najlepsza okazała się Ilze Balode z Łotwy z wynikiem 94km.

Nowością w Malborku była kategoria Edu Suprace: I miejsce zajęła Joanna Wlazło, II Iwona Bojarczyk a III Marta Walczuk. W kategorii mężczyzn najlepszy był Mateusz Jasiński, na II pozycji Adam Jurczak a na III Adam Figurski.

Zwycięzcą całego cyklu CANOA CUP 12018 został Piotr Rosada, drugą pozycję zajął Michał Zielińskie (organizator malborskiego maratonu) a trzecie Dariusz Łapiński. Pełne wyniki wkrótce pojawią się na stronie organizatorów.

Wśród uczestników, którzy wzięli udział w minimum 5 z 7-miu maratonów w ramach Canoa CUP rozlosowano nagrody. Voucher podróżniczy do wykorzystania w biurze podróży Sea Tours oraz kajak firmy Tedi Sport. Nagrody wręczali Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski oraz Z-ca Wójta Gminy Stare Pole Jerzy Skonieczny.