środa, 24 lipca 2024. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Kinoteatr Mumio przedstawia: "Kabaret Mumio"

2018-09-21 09:37:53 (ost. akt: 2018-09-21 10:10:33)

Malborskie Centrum Kultury i Edukacji zaprasza w sobotę 20 października 2018 o godzinie 18:00 sali Spółdzielni Socjalnej Fabryka Inicjatyw (Grunwaldzka 16-18) na przedstawienie pn. "Kabaret Mumio"

Bilety w cenie 20 zł można nabyć w obiektach malborskiego Centrum Kultury i Edukacji
- Szkoła Łacińska, Stare Miasto 42
- Szpital Jerozolimski, ul. Armii Krajowej 68


Kabaret Mumio jest autorskim przedstawieniem Teatru Epty-a, opartym na własnych tekstach i muzyce. Stworzony został jako kameralny spektakl teatralny w konwencji kabaretowej. Stanowi wynik poszukiwań wywodzących się z tradycji i metod teatru off-owego.
Odwołanie do indywidualnego poczucia absurdu, mającego swoje źródło w nas samych, radykalna, choć pełna ciepła autoironia, - zwalniają przekaz z agresji i nieznośnego moralizowania. Aspekt ludyczny, „rozrywkowy” przedstawienia, realizowany środkami teatralnymi, nie jest celem samym w sobie, podporządkowując się szerszej koncepcji estetycznej.
Działanie na różnych poziomach odbioru, nacisk na solidny warsztat sceniczny skupiony na budowaniu postaci, bezkompromisowe poczucie humoru a także uparte poszukiwanie własnego, indywidualnego wyrazu, zaowocowało - jak dotychczas - zainteresowaniem i uznaniem ze strony bardzo zróżnicowanej publiczności i krytyków. Spektakl został przedstawiony publiczności już prawie 1000 razy, na scenach całego kraju, a dzięki improwizacji jest ciągle bardzo świeży i inspirujący