Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Joannici przekazali nowy samochód dla Stacji Socjalnej w Malborku

2018-09-20 12:12:26 (ost. akt: 2018-09-20 12:13:08)

W czwartek 20 września Stacja Socjalna Joannitów otrzymała niezwykły prezent od Poznańsko-Zachodniopruskiego Stowarzyszenia Zakonu Joannitów reprezentowanego przez jego Komendatora Prof. Jörga Rosbacha i Stowarzyszenia Wspierającego Stacje Socjalne prowadzonego przez dr Christiana Meyla, Honorowego Obywatela Miasta Malborka. To nowy samochód marki Dacia Sandero, który będzie służył siostrom Stacji do wizyt domowych i opieki nad chorymi, którzy nie są w stanie poruszać się samodzielnie.

Umowę darowizny podpisał ze strony Joannitów Komendator prof. Rosbach, ze strony miasta Jacek Wojtuszkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w strukturach którego funkcjonuje Stacja.

Goście podkreślili, że wszyscy członkowie Zakonu jednogłośnie zgodzili się na ten zakup, ponieważ ważna jest dla nich pomoc jak największej liczbie osób. Pomoc najsłabszym jest głównym zadaniem Joannitów, a zadanie to w Malborku realizują już od prawie 20 lat. Współpracę z miastem oceniają bardzo dobrze, mają pełne zaufanie do organów prowadzących Stację, którą mogą podawać jako wzorcową.

Burmistrz Marek Charzewski podziękował darczyńcom oraz panu Jerzemu Frycowi – kierownikowi Stacji Socjalnej Joannitów w Malborku nie tylko za nowy samochód ale za całą wieloletnią działalność zakonu w naszym mieście.