Niedziela, 3 lipca 2022. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Spotkania wigilijne w Zespole Szkół Nr 2

2016-12-23 10:18:27 (ost. akt: 2016-12-23 10:22:15)

W ostatni przed przerwą świąteczną dzień w naszej szkole odbyły się uroczyste spotkania wigilijne uczniów gimnazjum, klas 4-6 i najmłodszych z klas 1-3. Sala gimnastyczna z tej okazji zmieniła się w zimową, świąteczną krainę dzięki przepięknym dekoracjom. Nie zabrakło choinki i nastrojowego światła, dzięki czemu świąteczne występy naszych uczniów jeszcze bardziej zapadły w serca widzów.

W czasie spotkania grupa teatralna i zespół wokalny zaprezentował przedstawienie, w którym zobrazowano współczesność i duchowy wymiar Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie zespół wokalny z niezwykłą energią i radością wykonał kolędy „Przybieżeli do Betlejem” i „Gore gwiazda, gore”.

Uczniów do występu przygotowywała pani Olga Loroch, pani Izabela Tulska i pan Sebastian Olszewski.

Uzupełnieniem miłego spotkania były prezentacje poszczególnych klas dotyczące świątecznych tradycji.

Przy tej okazji ogłoszony został wynik konkursu na najgrzeczniejszą klasę 4-6. W tym roku "Bombkę grzeczności" otrzymała klasa 4a.

Na koniec nie zabrakło serdecznych życzeń dla wszystkich ze strony pani dyrektor Krystyny Prokopowicz i pani Ewy Ciechowskiej.

Do życzeń dołączył także przewodniczący Rady rodziców pan Bogdan Mąder i wręczył słodkie upominki, przejętym swoimi występami, młodym artystom.

Kolejna atrakcją było spotkanie grupy klas najmłodszych, rozpoczęte niezwykłym spektaklem bożonarodzeniowego teatrzyku cieni, który przygotowała pani Renata Ziemnicka ze swoja klasą.

Dzięki tym spotkaniom wszyscy poczuli już, że zbliża się ten niezwykły czas, w którym udaje się zapomnieć o troskach codzienności i z nadzieją spogląda się w przyszłość.

tekst: Olga Loroch
zdjęcia: archiwum ZS Nr 2 w Malbork
u