Wtorek, 23 kwietnia 2024. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Prelekcja dotycząca odpadów komunalnych w SP 9

2018-09-17 14:28:24 (ost. akt: 2018-09-17 14:31:34)

13 września br. w Szkole Podstawowej nr 9 odbyła się prelekcja pt. ”Od gospodarki rabunkowej do gospodarki o obiegu zamkniętym” w ramach kampanii edukacyjnej miasta Malborka.

Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w wykładzie prelegenta na temat segregowania i wykorzystania ponownego śmieci. Nie ma wątpliwości, że korzyści wynikające z segregacji odpadów i recyklingu są ogromne.

Na początku uczniowie dowiedzieli się, czym są odpady, kiedy dany przedmiot staje się odpadem oraz jakie zasady segregowania odpadów powinny obowiązują w mieście.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali, jak należy prawidłowo segregować śmieci i co robić z takimi odpadami jak np. karton po mleku, różne tworzywa sztuczne itp. Ponadto wszyscy zgromadzeni na holu uczniowie wysłuchali wypowiedzi na temat intensywnych działań gospodarczych człowieka, na skutek których następuje wyrządzanie szkód w zasobach naturalnych naszej planety.

Atrakcyjną formą przekazania wiedzy była przygotowana prezentacja multimedialna, odnosząca się do segregacji komunalnych odpadów. W trakcie przeprowadzonego wykładu, a później konkursu, uczniowie nauczyli się, jak szanować środowisko naturalne oraz swoje zdrowie.

Tekst, foto: Adam Liszewski, SP Nr 9