Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Cierpiałowska i Walentynowicz z MAL WOPR w Kadrze Narodowej w pływaniu

2018-09-17 14:10:18 (ost. akt: 2018-09-17 14:24:06)

Radosne wieści dotarły do obozu MAL WOPR w miniony piątek. Dwie zawodniczki klubu zostały powołane w skład Kadry Narodowej w pływaniu na okres od 15.08.2018r do 15.08.2019r. O ile powołania Pauliny Cierpiałowskiej mogliśmy się spodziewać o tyle zauważenie fantastycznej postawy w minionym sezonie Nadii Walentynowicz jest sporą ale bardzo zasłużoną niespodzianką.

Obie malborskie pływaczki stanowią trzon pomorskiego pływania. Paula jest niekwestionowaną liderką list rankingowych mijającego sezonu w kraju, zaś Nadia została w ubiegłym roku powołana do składu Kadry Wojewódzkiej. Poziom obu naszych zawodniczek został jak się okazuje zauważony także przez Polski Związek Pływacki, dzięki czemu możemy pochwalić się tym ogromnym sukcesem. To pierwszy raz w historii malborskiego pływania gdy aż dwie zawodniczki jakże niewielkiego klubu jakim jest MAL WOPR znalazły się w składzie najlepszych juniorów w Polsce. Zgodnie z regulaminem PZP zawodnicy trzynastoletni zostają powoływani automatycznie do Kadry B, bowiem Kadra A jest zarezerwowana tylko dla medalistów Mistrzostw Polski. Przypomnijmy, że jedną ze zmian wprowadzonych przez nowe władze PZP jest fakt, że pierwsze rocznikowe Mistrzostwa Polski odbywają się w czerwcu dla zawodników 14 letnich. Dlatego też walkę o pierwsze medale, a co za tym awans do Kadry A, nasze zawodniczki mogą rozpocząć w przyszłym roku. Póki co jednak powołanie w skład Kadry Narodowej pozwoli nie tylko na objęcie ich centralnym systemem szkolenia ale również na walkę o znalezienie się w składach zawodników biorących udział w międzynarodowych mitingach.

Ubiegły sezon obfitował w sukcesy zarówno Pauliny jak i Nadii. Paula, specjalistka od stylu motylkowego, dowolnego i zmiennego zaliczała na każdych zawodach nie tylko rekordy życiowe ale również najlepsze wyniki w kraju i dwa nieoficjalne rekordy Polski. Nadia z kolei w dwóch ostatnich sezonach zrobiła ogromny postęp techniczny w stylu grzbietowym, w którym jest czołową zawodniczką w województwie. Z powodzeniem rywalizuje z najlepszymi grzbiecistkami. Liczymy na to, że powołania malborskich pływaczek staną się nie tylko przyczynkiem do ich jeszcze bardziej wytężonej pracy treningowej ale także motywacją dla pozostałych pływaków. Gratulujemy zarówno naszym fantastycznym zawodniczkom ale także ich rodzicom, bez których taki sukces nie byłby możliwy.
http://m.82-200.pl/2018/09/orig/img-3808-3530.jpg