Poniedziałek, 25 września 2023. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

„Mobilne Przedszkole - Aktywny Maluch”

2018-09-10 14:29:20 (ost. akt: 2018-09-10 14:56:27)

Miasto Malbork przystąpiło do udziału w kampanii edukacyjno - promocyjnej „Mobilne Przedszkole - Aktywny Maluch” organizowaną przez Polską Unię Mobilności Aktywnej. W ramach kampanii w placówce przedszkolnej zorganizowany został „Przedszkolny Punkt Mobilności”, który zostanie wyposażony w hulajnogi balansowe i klasyczne.

Urząd Miasta do udziału w projekcie zgłosił Przedszkole nr 10. W poniedziałek 10 września nastąpiło przekazanie hulajnóg. W ramach działań edukacyjnych, dzieci narysowały kredą chodnikową swoją „wymarzoną drogę do przedszkola”. Kolorowa droga czy chodnik przy placówce ma dodatkowo zwrócić dodatkowo uwagę kierowców, że są w miejscu, w którym mogą spodziewać się dzieci na drodze i powinni zmniejszyć prędkość oraz zwiększyć ostrożność.
Po zakończeniu prac podopieczni przedszkola mogli przetestować 12 otrzymanych hulajnóg. Przedstawiciele Polskiej Unii Mobilności Aktywnej na ręce Burmistrza Miasta Malborka oraz Pani Dyrektor Przedszkola nr 10 wręczyli certyfikat informujący, że placówka spełnia wymogi „Przedszkolnego Punktu Mobilności”.

Działania w ramach „Przedszkolnych Punktów Mobilności” będę uzupełnione kampanią informacyjno - edukacyjną dla dorosłych podkreślającą korzyści dla dzieci wynikające z aktywnych form mobilności a w szczególności jazdy na hulajnodze.

Kampania realizowana jest w ramach projektu cities.multimodal spółfinansowanego z programu Interreg Baltic Sea Region finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej.

http://m.82-200.pl/2018/09/orig/hulajnogi-3496.jpg