Wtorek, 6 czerwca 2023. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Inauguracja roku szkolnego w SP nr 9

2018-09-04 11:54:55 (ost. akt: 2018-09-04 11:56:20)

Pierwszy dzień rozpoczęcia nauki to dla wielu uczniów zawsze trudny czas. Z jednej strony nowy rok szkolny to okazja do spotkania wielu przyjaciół szkolnych, z którymi przez wakacje nie zawsze można było się widzieć, z drugiej strony rozpoczęcie roku szkolnego oznacza także powrót do nauki i koniec wakacji.

Pierwszy dzień szkoły przypadł w tym roku na poniedziałek 3 września. Tego dnia w Szkole Podstawowej nr 9 odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Na uroczystym apelu, na szkolnym boisku spotkali się: dyrektor szkoły – pan Paweł Guzow, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i licznie przybyli rodzice i opiekunowie uczniów.

Pan dyrektor serdecznie powitał wszystkich gości, przedstawił nauczycieli klas i poinformował obecnych, że w związku z remontami w malborskich przedszkolach grupa trzyletnich dzieci będzie uczęszczała przez miesiąc do dziewiątki. Jednocześnie podkreślił rolę wyzwań, jakie czekają nas wszystkich w tym roku szkolnym. W tym roku po raz pierwszy w podstawówce pojawią się dwie klasy ósme.

A potem już, uczniowie udali się do swoich klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami i poznali plany lekcji. Pierwszoklasiści przyzwyczajali się do klas i skwapliwie oglądali zakątki budynku szkolnego.

"Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie liczne sukcesy, i uczniom i nauczycielom, gdyż plany mamy jak co roku ambitne." 

Tekst i zdj. Adam Liszewski