Poniedziałek, 26 lipca 2021. Imieniny Anny, Mirosławy, Joachima

Balbiny ćwiczyły w Jantarze z instruktorkami warszawskiego Teatru Studio Buffo

2018-09-04 10:42:31 (ost. akt: 2018-09-04 11:12:10)

Ostatni tydzień wakacji wokaliści ze studia „Balbiny” z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji spędzili bardzo pracowicie. Podczas warsztatów artystycznych w nadmorskim Jantarze ćwiczyli nowe piosenki i układy choreograficzne a także brali udział w zajęciach teatralnych. Wszystko po to, aby przygotować się do nowych wyzwań i nowych projektów.

Wysoki poziom warsztatów gwarantowali świetni instruktorzy. Opiekun grupy Maria Seibert zaprosiła do współpracy zarówno znanych już muzyków Agatę Kujawę i Tadeusza Seiberta jak również wspaniałe instruktorki ze Studia Artystycznego Metro przy Warszawskim Teatrze Studio Buffo, prowadzonego przez Janusza Józefowicza - Aleksandrę Granecką i Darię Jakubik. Nie mogło więc zabraknąć elementów musicalowych, tanecznych i śpiewu aktorskiego. Maria Seibert obiecuje, że wkrótce zobaczymy naszą młodzież również w repertuarze właśnie musicalowym, na razie jednak nie chce zdradzać szczegółów nowego projektu.

Młodzi wokaliści z pewnością zebrali cenne doświadczenia, poznali nowe metody pracy, nowe piosenki... a poza tym nie zabrakło dobrej zabawy, rozrywki i prawdziwej integracji nie tylko Balbin ale również z przyjaciółmi z I LO i Eskami Floreskami ze Sztumu.

Dziewczyny z najstarszego składu „Balbin”, podczas obowiązkowego „chrztu” nowych członków, przyjęły do zespołu dwóch chłopaków – Szymona Jarmołowskiego i Michała Zdziennickiego. Dotychczas jedynym chłopakiem w grupie był Michał Fabiański, który od października zaczyna studia w Warszawie i będzie mógł występować tylko okazjonalnie, dlatego cieszy fakt, że męskich głosów jednak nie zabraknie.

- To były bardzo pracowite warsztaty, ale wszyscy naprawdę chętnie w nich uczestniczyli. Na pewno wiele się nauczyliśmy, mamy nowe piosenki i nowe pomysły. Przed nami bardzo intensywny czas, przygotowujemy trudny projekt, będzie to na pewno duża niespodzianka. Niedługo powiem więcej na ten temat – informuje Maria Seibert. – Sukces warsztatów to oczywiście przede wszystkim wkład wspaniałych prowadzących. Chciałam bardzo serdecznie podziękować Agacie Kujawie i Tadeuszowi Seibertowi a przede wszystkim instruktorkom ze Studia Artystycznego Metro przy Warszawskim Teatrze Studio Buffo, które na co dzień pracują ze wspaniałym reżyserem Januszem Józefowiczem. One wniosły wiele nowych elementów, jeszcze bardziej rozbudziły nie tylko chęć śpiewania ale także tańczenia na scenie. Dziękuję również Monice Pozorskiej i Kasi Fabiańskiej, które pracowały już przy naszym nowym projekcie, prowadziły również warsztaty z najstarszą młodzieżą. Na koniec dziękuję Asi Lange, najlepszej opiekunce dzieci. Wszystkie ją uwielbiają, ponieważ potrafi stworzyć prawdziwie rodzinną atmosferę – dodaje.

informacja i zdjęcia: Studio Wokalne "Balbiny"