Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

XVII edycja Castle Triathlon Malbork już w najbliższy weekend!

2018-09-03 13:50:13 (ost. akt: 2018-09-03 13:54:20)

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia tegorocznej, XVII edycji kultowych zawodów Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego, które odbędą się u stóp Zamku Krzyżackiego! Od początku istnienia tym zawodom towarzyszy niepowtarzalna atmosfera, co sprawia, że z roku na rok przybywa chętnych, by wystartować w malborskiej imprezie. Na listach startowych widnieją nazwiska ponad 1300 zawodników, w tym gwiazd szklanego ekranu: Macieja Dowbora i Karola Okrasy.

Castle Triathlon Malbork to zawody wyjątkowe z wielu powodów. Przede wszystkim wyróżnia je trasa. Zawodnicy rozpoczynają rywalizację w Nogacie u stóp Zamku, następnie mają do pokonania niezwykle szybką, płaską trasę kolarską, która przebiega w całości prze tereny Żuław Wiślanych, których cechą charakterystyczną jest całkowicie płaskie ukształtowanie terenu. Na zakończenie czeka ich jedyna trasa biegowa na świecie, która przebiega przez tereny muzealne na taką skalę, w okolicach największej gotyckiej twierdzy w Europie.

Podczas Castle Triathlon Malbork 2018 triathloniści po raz pierwszy będą mieli do wyboru cztery dystanse. W sobotę (08.09) zawodnicy ścigać się będą na popularnej „ćwiartce” (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu) oraz na krótszym dystansie 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Niedziela (09.09) została w całości zarezerwowana dla amatorów długich dystansów, a triathloniści wystartują na pełnym dystansie IM, w którym do pokonania jest 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu oraz na dystansie średnim, czyli 1/2 IM (1,9 km – 90 km – 21,1 km).

„W tym roku odbędzie się już siedemnasta edycja kultowych zawodów Castle Triathlon Malbork! Ta impreza na przestrzeni lat zyskała ogromną popularność i dzięki doskonałej lokalizacji oraz niepowtarzalnej atmosferze, to właśnie tutaj wielu zawodników decyduje się zakończyć sezon startowy. Ze względu na ogromne zainteresowanie w tym roku został wprowadzony kolejny dystans 1/8 IM, a także rolling start, dzięki czemu możemy zapewnić start i komfort wszystkim triathlonistom. Mamy nadzieję, że dwudniowa impreza w Malborku okraszona iście rycerskim klimatem będzie prawdziwym świętem triathlonu!” – powiedział Filip Szołowski, współorganizator zawodów.

W tym roku, oprócz dodatkowego dystansu, na zawodników czekają inne zmiany. Meta oraz Expo zlokalizowane będą przy samych murach Muzem Zamkowego, a biuro zawodów będzie znajdować się w Sali Karwan, w której odbędą się również pasta party i odprawy techniczne. Strefa zmian zlokalizowana będzie na parkingu przy ul. Wałowej, dzięki czemu znacznie skróci się dobieg do T1 oraz dobieg z T1 do trasy rowerowej. Dodatkowo rywalizację będzie można śledzić dzięki relacji live.

Na wszystkich dystansach Castle Triathlon Malbork można wystartować zarówno indywidualnie, jaki i w trzyosobowych sztafetach triathlonowych, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. W tym roku w programie imprezy kolejny raz znalazły się, cieszące się w ubiegłym roku ogromną popularnością zawody Malbork Kids, podczas których najmłodsi wezmą udział w biegach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).


Zapisy na wszystkie dystanse zawodów Castle Triathlon Malbork 2018 nadal trwają. Aby zapisać się na zawody wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej zawodów: www.castletriathlon.com. Szczegółowe informacje znajdują się również na facebookowym profilu imprezy: https://www.facebook.com/castletri/.