Czwartek, 28 września 2023. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Knight Swing - Malborski Swing

2018-08-21 15:11:33 (ost. akt: 2018-08-21 15:19:10)

W dniach 15-16 września 2018 roku odbędzie się impreza Knight Swing - Malborski Swing. W przeciągu dwóch dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w darmowych warsztatach Lindy Hop, a całość zostanie zakończona sobotnią potańcówką w Sklepach Cynamonowych.

Lata trzydzieste były złotym okresem rozwoju bardzo energetycznych tańców: Balboa, Charleston, Collegiate Shag czy najpopularniejszy z nich Lindy Hop. Jest to taniec socjalny, tańczony nie tylko na salach tanecznych, ale również na ulicy, w parkach itp. To przodek takich tańców jak Rock'n'Roll, Jive, West Coast Swing, Boogie Woogie.

Pragniemy, aby mieszkańcy Malborka mogli doświadczyć energii płynącej z tańców swingowych. - podkreślają organizatorzy imprezy
Nauka tańca swingowego w formie festiwalowej, pozwoli uczestnikom grupy od podstaw, nie tylko poznać podstawowe kroki. To także okazja do spotkania z doświadczonymi tancerzami.
W przyszłości chcielibyśmy zorganizować w mieście regularne zajęcia taneczne. Zawiązalibyśmy malborską scenę swingową, która mogłaby organizować cykliczne wydarzenia. Tym samym rozpropagować tę piękną formę spędzania czasu wśród mieszkańców.


Organizatorzy zapraszają 15-16 września na DARMOWE zajęcia taneczne Lindy Hop na poziomach podstawowym i zaawansowanym..
Na każdym z poziomów zajęcia będą trwać po 3 godziny dziennie.

Zajęcia od podstaw:
Przeznaczone dla osób, które nigdy nie miały kontaktu z tańcem Lindy Hop. Jest to niepowtarzalna okazja nauczyć się podstaw tańca. Opanowanie najważniejszych kroków podstawowych, które to pozwolą wziąć udział w niejednej potańcówce.

Zajęcia zaawansowane:
Dedykowane są osobom mających co najmniej roku stażu w tańcu. Na zajęciach będzie możliwość doskonalenia konkretnych zagadnień przygotowanych przez instruktorów z Krakowa i Warszawy!

W sobotni wieczór, wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wypróbowania nowopoznanych kroków na imprezie tanecznej w Sklepach Cynamonowych przy ulicy Piastowskiej. Znani na scenie swingowej DJ-e wyselekcjonują najlepsze utwory i zagwarantują niezapomnianą zabawę.

Realizatorem Inicjatywy Lokalnej pod nazwą „Malborski Swing” są Malborskie Centrum Kultury i Edukacji wraz z inicjatorem w osobie Piotra Madeja, przy współpracy ze Sklepami Cynamonowymi.

Projekt Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018 przy współpracy z Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.

Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona, a zapisywać można się TUTAJ