środa, 6 grudnia 2023. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Zespół Zdążyć przed Północą wystąpi w Alternatywie

2018-08-20 15:29:09 (ost. akt: 2018-08-20 15:31:18)

24 sierpnia (piątek) o godz. 20 w malborskiej Alternatywie wystąpi zespół Zdążyć przed Północą. Tym razem członkowie grupy proponują program pt. „Krajobraz słów”.

Zespół Zdążyć przed Północą powstał w 2014 r. W skład grupy wchodzą profesjonalni muzycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Zespół koncertuje w składzie: gitarzysta i wokalista - Grzegorz Radtke, Mariusz Wilke – gitara elektryczna, gitara dobro, gitara akustyczna oraz Tomasz Wiczyński, kontrabasista. Muzycy poprzez swoją twórczość prezentują silny emocjonalnie przekaz muzyki poetycko-folkowej, także z elementami bluesa. Dorobek artystyczny grupy to album „Światło”, który ukazał się w październiku 2015 r. oraz płyta „Słowa'', mająca swoją oficjalną premierę 21 stycznia 2017 r. Oba wydawnictwa były obszernie prezentowane na antenie Polskiego Radia m. in. w audycji radiowej - Baza Ludzi z Mgły Radia Rzeszów oraz w lokalnych audycjach radiowych - w tym w Radio Malbork.
W styczniu 2018 r. zespół Zdążyć przed Północą zagrał koncert pod patronatem Radia Gdańsk, który był transmitowany na żywo, w studiu koncertowym im. Janusza Hajduna, inaugurując tym samym nowy sezon koncertowy.
Najnowsza propozycja zespołu obejmuje spójny i jednolity program artystyczny pt. „Krajobraz słów”. Świetne i mądre teksty traktujące o życiu, będące jego afirmacją, niosą ze sobą pozytywną energię, dzięki temu znakomicie wtapiają się w muzykę, która prezentowana jest przez zespół. Twórczość Zdążyć przed Północą skłania do refleksji, może wzruszyć i poruszyć, czego dowodem są liczne komentarze słuchaczy i reakcja publiczności podczas koncertów na scenach muzycznych w całym kraju. Repertuar i stylistyka artystycznego przekazu zespołu dotykają spraw uniwersalnych. Dzięki temu twórczość ta skierowana może być do szerokiego grona odbiorców.
Koncert odbędzie się 24 sierpnia (piątek) o godz. 20 w malborskiej Alternatywie, ul. Grunwaldzka 16-18. Bilety kosztują 20 zł, będą dostępne na miejscu.

Zespół Zdążyć przed Północą wystąpi w poetyckim programie „Krajobraz słów”.
Fot. Materiały prasowe