Niedziela, 3 marca 2024. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Za nami X edycja Magic Malbork

2018-08-13 11:10:44 (ost. akt: 2018-08-13 12:17:52)

Za nami wyjątkowa jubileuszowa X edycja Magic Malbork.

Spektaklem lalkowym "Calineczka" w wykonaniu Teatru Barnaba o godzinie 17:00 rozpoczęły się atrakcje tegorocznej edycji Magic Malbork. Kilka chwil po 18:00 na ulice Kościuszki wkroczyły Glinoludy dobrze znane wszystkim z pierwszych dwóch edycji Magic Malbork. Pierwsze spotkanie z uczestnikami imprezy było dobrą okazją do wspólnego zdjęcia ale również zaproszeniem do wspólnej zabawy w sobotę od 16:00 do 20:00. Glinoludy przygotowali liczne atrakcje, m.in. każdy chętny będzie mógł wcielić się w taką rolę i poczuć, że "wszyscy jesteśmy z tej samej gliny".

Magic Malbork to również koncerty. Zarówno te na scenie jak i te, które naturalnie wpisują się w przestrzeń miejską. Do ulicznego muzykowania tego dnia zaprosili nas Kapela Timingeriu oraz Bieryt & Ruciński. Kapelę Timingeriu ponownie wysłuchać można było tego wieczoru na scenie koncertowej, gdzie czarowała żywiołową, prowokującą do tańca interpretacją muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, tworząc nieskrępowaną atmosferę spotkania i zabawy.

Następnie sceną zawładnęli panowie z Kraków Street Band, którzy zaserwowali publiczności potężną dawkę muzycznej energii.

Niesamowity barwny pokaz tańca z ogniem zaprezentowała malborska grupa Nephilim - Fire & Light Show. Na scenie podziwiać mogliśmy również barwne show Teatru Los Fuegos, który w oryginalny sposób wykorzystuje potencjał światła, tańca, akrobatyki i żonglerki.
Aktywny dzień zakończył koncert zespołu Chłopcy kontra Basia, którego można było wysłuchać w Sklepach Cynamonowych.

Przez cały dzień na mieszkańców i turystów na parkingu przy ulicy Kościuszki czekała magiczna strefa street food, w której do późnych godzin nocnych posiłki serwowali przedstawiciele Ligi Food Trucków.

Drugi dzień jubileuszowej X edycji Magic Malbork obfitował w szereg atrakcji, którym nie przeszkodziło nawet chwilowe załamanie pogody. O najmłodszych zadbali Teatr Los Fuegos, Teatr Kubika oraz Teatr na walizkach. Zainteresowaniem milusińskich cieszył się również Magiczny Ogród Zabaw Dziecięcych zlokalizowany w ogrodzie Muzeum Miasta Malborka. Tam prócz programu cyrkowo – teatralnego „Przygody Pirata Drabinki” w wykonaniu Teatru Kubika, mogli uczestniczyć w warsztatach artystycznych, animacjach, wykonać sobie kolorowy makijaż oraz skorzystać z innych atrakcji.

W sportowej strefie akrobacji ulicznych przy ulicy Piastowskiej podziwiać można było pokazy w wykonaniu tancerzy breakdance – Sinior Skład Family, Jonasza Pakulskiego z jego rowerowym show oraz rolkarzy z grupy Roll4all.

W ramach rytmów ulicy przy kasach Muzeum Zamkowego i na Placu Kazimierza Jagiellończyka wystąpili: z pokazem flamenco Luiza Romanowska z zespołem, grający na wiadrach Bucket Guys, Cocodjambe na bębnach oraz zapraszając na swój wieczorny koncert zespół Klezmafour.

O atmosferę magicznego miasta cały czas dbały Glinoludy z Bolesławca, które tym razem zaprosiły mieszkańców i turystów do wspólnej zabawy. Można było przebrać się w najróżniejsze stroje i pokryć swoje ciało gliną. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również magiczna akrobatyka Adagio Flycube oraz uliczne animacje w wykonaniu Electric Octopus

Scena koncertowa tego wieczoru należała do formacji Klezmafour oraz GOORAL.

Natomiast po 22:30 rozpoczął się finał imprezy czyli Magic Malbork Night Show.
Na tle monumentalnych murów malborskiego zamku zaprezentowali się tancerze, akrobaci i muzycy. Widzów obejrzeli wyjątkowe efekty, o które zadbała firma Visual Sensation, a wśród nich kolorowe fontanny płonące żywym ogniem, pokazy laserowe i pirotechnika sceniczna. Do udziału w spektaklu zaprosiliśmy m.in. akrobatów, bębniarzy, śpiewaczkę operową, grupę fireshow i UV show. Po spektaklu odbył się pokaz sztucznych ogni.

W spektaklu wystąpili:
Akrobaci z Flycube
Zespół Cocodjembé – bębny
Teatr Los Fuegos – UV show
Zespół Bieryt & Ruciński
Glinoludy Bolesławiec
Nephilim – fire & light show
Barbara Lewicka – śpiew operowy
Jakub Baran (Malbork) – akordeon
Bursztynki (Malbork) – taniec współczesny
Luiza Romanowska z zespołem – taniec flamenco
Electric Octopus
Teatr Dwa Słowa (Malbork)
Aleksandra i Filip Michalak – duet taneczny Opery Bałtyckiej
Pirotechnika sceniczna, fontanny, lasery – Visual Sensation
Pokaz sztucznych ogni – FAJERWERKI, Radosław Sulgostowski
Światła i nagłośnienie – firma PONIATOWSKI

http://m.82-200.pl/2018/08/orig/magic-dziekujemy-3374.png