środa, 28 lutego 2024. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Visual Sensation: „W przygotowanie Magic Malbork wkładamy najwięcej serca”

2018-08-08 09:19:44 (ost. akt: 2018-08-08 10:41:54)

Tego wydarzenia przegapić nie można. Już 11 sierpnia na wałach von Plauena w Malborku eksploduje wybuchowa mieszanka gry aktorskiej, akrobacji, dźwięku, światła, laserów oraz fontann. Wyjątkowy spektakl będzie główną atrakcją dziesiątej, jubileuszowej edycji imprezy Magic Malbork. A to, że będzie magicznie, gwarantuje uczestnictwo firmy Visual Sensation, jednego z najlepszych na świecie organizatorów pokazów laserowo-multimedialnych.

Jarosław Nadolny, właściciel firmy Visual Sensation, oraz jego pracownicy od półtora miesiąca przygotowują pokaz, jaki będzie można obejrzeć w trakcie widowiska Magic Malbork. Dobrze wiedzą, jak duże oczekiwania mają uczestnicy imprezy, bo zapewniali im rozrywkę w większości edycji kulturalnego wydarzenia organizowanego przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji i Urząd Miasta Malborka. Najpierw podczas widowisk na wałach von Plauena, a w ostatnich latach w ogrodzie obecnej siedziby Muzeum Miasta Malborka przy ul. Kościuszki. Na jubileuszową edycję Visual Sensation przygotowuje coś specjalnego.

Dziesiąta edycja Magic Malbork wymaga spektakularnej oprawy. My zapewnimy to, w czym się specjalizujemy, czyli pokaz laserowo-multimedialny - mówi Jarosław Nadolny, szef Visual Sensation. - Mieszkańcy Malborka oraz goście, którzy przyjadą na Magic Malbork, mogą się spodziewać pirotechniki, pokazów laserowych, buchających ogni, fontann wodnych, w tym jedynej w Polsce instalacji, w której woda pali się żywym ogniem. Wszystko zostanie zgrane w jedną całość razem z pokazem teatralnym, który zapewni czynnik ludzki widowiska.

Przygotowanie pokazu laserowo-multimedialnego nie jest sprawą łatwą. Za prace studyjne i programistyczne odpowiadały trzy osoby. W Malborku kwestiami technicznymi będzie zajmowało się dziesięciu pracowników Visual Sensation.

Szykujemy się na Magic Malbork od półtora miesiąca. Do grafiki laserowej będą wykorzystane mury zamku, by pokaz tworzył spójną całość - wyjaśnia Jarosław Nadolny. - Dla nas Magic Malbork jest wydarzeniem wyjątkowym, wkładamy w przygotowanie go najwięcej serca, bo się utożsamiamy z tą imprezą. Mieliśmy przyjemność realizować pokazy już podczas sześciu lub siedmiu edycji. Zależy nam, by za każdym razem zaprezentować coś nowego i specjalnego.

Visual Sensation gwarantuje wysoki poziom widowiska, bo to firma doceniana na całym świecie. W listopadzie w Montrealu Jarosław Nadolny odbierze po raz kolejny nagrody na gali ILDA (International Laser Display Association). Wręczane są tam wyróżnienia za najlepsze pokazy laserowe. Tym razem będą to dwie nagrody za pierwsze miejsce: za pokaz laserowy połączony z video mappingiem i fontannami oraz za festiwal muzyczny, a także jedna nagroda za drugie miejsce przyznana za bajkę laserową.

Ci, którzy zakupią bilet na widowisko Magic Malbork, na pewno nie będą zawiedzeni.

- Show Magic Malbork warto obejrzeć z wielu powodów. To wydarzenie kultowe, bo jako pierwsze połączyło w całość udział przedstawicieli różnego rodzaju sztuk. Cieszę się, że z okazji jubileuszu spektakl wraca na wały von Plauena i stanie się niejako podsumowaniem dotychczasowych edycji Magic Malbork - mówi Jarosław Nadolny. - Ciesze się, że mamy przyjemność i możliwość brania czynnego udziału w tym wydarzeniu.
http://m.82-200.pl/2018/08/orig/visual2-3367.jpg

Bilety na finałowe wydarzenie X edycji Magic Malbork zakupić można na stronie EventimPL