Poniedziałek, 22 lipca 2024. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Informacja dla mieszkańców: organizacja ruchu w związku z Magic Malbork

2018-08-06 11:00:44 (ost. akt: 2018-08-06 11:25:02)

Szanowni Mieszkańcy!

W dniach 10-11 sierpnia br. odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja miejskiej imprezy plenerowej pn. Magic Malbork. Odbędą się występy teatrów ulicznych, liczne koncerty, animacje kulturalne, pokazy świateł, ognia i laserów. Większość programu wydarzenia realizowana będzie w centrum Malborka wieczorem i w nocy z piątku na sobotę (planowane zakończenie programu o godzinie 24:00) oraz popołudniem, wieczorem i w nocy z soboty na niedzielę (planowane zakończenie programu o godzinie 1:00). Organizacja tak znaczącego wydarzenia stanowi duże wyzwanie logistyczne i techniczne. W związku z tym, w terminie od 7 do 13 sierpnia na wspomnianym terenie trwać będą przygotowania i działania techniczne, wprowadzone zostaną także zmiany w organizacji ruchu pojazdów.

1. Od wtorkowego popołudnia, 7 sierpnia, w centrum miasta prowadzone będą prace związane z instalacją sprzętu dla potrzeb realizacji nocnej iluminacji świetlnej niektórych budynków przy ul. Kościuszki. Instalacje będą montowane przy użyciu podnośnika hydraulicznego do czwartku, 9 sierpnia, do godzin wieczornych (budynki - na podstawie wcześniejszych ustaleń pomiędzy ZGKiM a wspólnotami mieszkaniowymi i najemcami, a także z zarządem MSM, Muzeum Miasta Malborka oraz CH Jagiełło i CH Jurand). Demontaż lamp nastąpi 13 sierpnia od godziny 9:00.
2. W czwartek, 9 sierpnia, o godz. 22:00 w centrum miasta zostanie wprowadzona zamiana organizacji ruchu polegająca na zamknięciu parkingu pomiędzy budynkiem Centrum Informacji Turystycznej (budynek MMM) a placem po kinie Capitol – parking CENTRUM 1. W piątek i sobotę od rana na tym terenie zainstalowane będą food trucki. Parking zostanie otwarty w niedzielne przedpołudnie, 12 sierpnia. Zachęcamy do parkowania aut na parkingu przy ul. Wareckiej/pl. Narutowicza oraz na zapleczu bloków spółdzielczych przy ul. Kościuszki.
3. Również 9.08., od godzin porannych do wieczora na pl. K. Jagiellończyka będą trwały prace montażowe sceny, na której odbędą się piątkowe i sobotnie koncerty.
4. W związku z przygotowaniami oraz realizacją programu imprezy dojdzie także do zamknięcia ulic:
- Odcinek ulicy Kościuszki od skrzyżowania ulicy Kościuszki z ulicą Piastowską – przy McDonald’s - wzdłuż placu Jagiellończyka - do wysokości osi parkingu Centrum 1 – w okresie : 10 SIERPNIA 2018 od godziny 13:00 do 24:00 i 11 SIERPNIA 2018 od godziny 12:00 do 24:00.
- Odcinek ulicy Kościuszki – od miejsca w osi parkingu Centrum 1 do skrzyżowania z ulicą Warecką (wraz ze skrzyżowaniem, wjazdem od strony DH Jagiełło i tunelem na przeciw CIT) – w okresie: 10 SIERPNIA 2018 od godziny 16:00 do 20:00 i i 11 SIERPNIA 2018 od godziny 12:00 do 23:00. Co za tym idzie, niemożliwy będzie wjazd w ulicę Kościuszki od strony ulicy Wareckiej, a także z zaplecza DH Jagiełło.
- Odcinek jednokierunkowy ulicy Piastowskiej od ronda przy restauracji McDonald’s do mostku im. Pawła Włodkowica na Kanale Juranda – w dniu 11 sierpnia 2017 od godziny 14:00 do 21:00. Samo rondo będzie dostępne dla kierowców. Na wspomnianym odcinku ulicy już od godzin wieczornych dnia poprzedniego nie będą dostępne miejsca parkingowe znajdujące się na poboczu.
- Odcinek ulicy Parkowej, od skrzyżowania z pl. Narutowicza do mostu kolejowego 11 SIERPNIA 2018 od godziny 19:00 do 01:00. W szczególności prosimy, by uwagę na fakt zamknięcia tego odcinka ulicy zwrócili działkowicze.
5. Ze względu na realizację niektórych atrakcji w centrum miasta oraz widowiska na widowni plenerowej, w dniach 10 i 11 sierpnia w godzinach wieczornych i nocnych czasowo wyłączane będzie oświetlenie uliczne w miejscach, gdzie mogłoby ono zakłócić prawidłowy przebieg pokazów i prób, tj. na części ul. Kościuszki, pl. Jagiellończyka, Rondzie Solidarności i na ul. Parkowej.
Przepraszamy Mieszkańców za wszelkie utrudnienia związane z realizacją wydarzenia i prosimy o wyrozumiałość szczególnie osoby zamieszkujące okolice centrum miasta. Jednocześnie serdecznie zachęcamy do skorzystania z programu przygotowanych atrakcji.

Organizatorzy Magic Malbork 2018