Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Teatrzyk Świąteczny w Miejskiej Bibliotece Publicznej

2016-12-21 09:33:10 (ost. akt: 2016-12-21 09:45:31)

W ramach Bożego Narodzenia w Sztuce 17.12.2016 w Mediatece (Szkoła Łacińska) odbył się spektakl Teatru Frajda pt.: "O bałwanku, który miał gorące serce".

Teatrzyk był przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jednakże nawet dla dorosłego widza stanowił miłą odskocznię od szarej codzienności. Spektakl rozpoczęła rozmowa o miłości dwóch sympatycznych pingwinek. Jedna była bardzo szczęśliwa, ponieważ wkrótce miała zostać mamą, druga zaś bardzo smutna, bo nie miała nikogo bliskiego do kochania. Na domiar złego uważała że widocznie nie jest stworzona do miłości. Aby zmienić sposób postrzegania rzeczywistości swojej przyjaciółki, szczęśliwa pingwinka przypomniała jej pewną historię o małym bałwanku Śnieżku i sympatycznej bałwance Śniegulince. Uzmysłowiła koleżance, że choć bałwanki są stworzone ze śniegu również mogą kochać i być kochane, bez obawy że ich lodowe serduszka się roztopią. A skoro nawet bałwanki są zdolne do miłości, to nie ma żadnych przeszkód aby również mała pingwinka odnalazła swoją miłość. Musi tylko dobrze się za nią rozejrzeć…
Po spektaklu miało miejsce spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wszystkie dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym oraz zostały poczęstowane przez niego słodyczami.

Informacja: Joanna Kloc - Mediateka