środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Informacja dla osób niepełnosprawnych - Magic Malbork 2018

2018-08-06 09:15:31 (ost. akt: 2018-08-06 09:22:37)

- Podczas wydarzenia Magic Malbork – Rytmy Ulicy, w dniach 10-11 sierpnia br. na terenie znajdować się będą toalety dla osób niepełnosprawnych:
- w sąsiedztwie strefy food truck na parkingu Centrum 1
- w sąsiedztwie pl. K. Jagiellończyka u zbiegu chodników w pobliżu miejskiej choinki (chodnik prowadzący od pubu Warka w stronę Restauracji McDonald’s)
a także
- w sąsiedztwie widowni plenerowej przy ul. Parkowej w czasie nocnego widowiska 11 sierpnia.

- W czasie spektaklu wieczornego „Magic Malbork Night Show”, w sobotę, 11 sierpnia br., wyznaczony został sektor dla osób niepełnosprawnych. Obejmuje on część tarasu nad reżyserką w centralnym punkcie widowni (mały fragment tarasu zajmować będzie rzutnik laserowy) oraz sąsiadujący z tym miejscem fragment chodnika. Teren ten zostanie dodatkowo wygrodzony barierkami. W razie wątpliwości można się zwrócić po pomoc do oznakowanych służb informacyjnych/ochrony Patrol DOGMAT.

Przypominamy, że kilka tygodni temu uruchomiliśmy rezerwację biletów dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

W przypadku, kiedy Uczestnikiem, o którym mowa powyżej, jest osoba niepełnosprawna, która potrzebuje pomocy opiekuna, to opiekun osoby niepełnosprawnej nie musi posiadać własnego odrębnego Biletu wstępu na Imprezę, a Bilet osoby niepełnosprawnej uprawnia opiekuna do wejścia na Teren Imprezy i towarzyszenia osobie niepełnosprawnej. Każdej osobie niepełnosprawnej na podstawie takiego Biletu może towarzyszyć tylko jeden opiekun.
By otrzymać wejściówkę, prosimy o kontakt mailowy: cit@visitmalbork.pl
Prosimy o podanie:
Imienia i nazwiska osoby niepełnosprawnej,
imienia i nazwiska opiekuna
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

- Informujemy, że koncerty i wydarzenia, które odbędą się w centrum Malborka w dniach 10-11 sierpnia br. mają charakter ogólnodostępny i otwarty i nie będą przy tej okazji wydzielane sektory dla osób niepełnosprawnych. Zwracamy się jednak z prośbą do wszystkich pozostałych odbiorców imprezy, by zwracali uwagę czy stojąc w danym miejscu nie zasłaniają widoku osobom niższym, dzieciom, osobom z trudnościami w poruszaniu się. Przepuśćmy takie osoby do przodu - nam nie zasłonią widoku, a dzięki temu więcej osób będzie mogło się cieszyć atrakcjami Magic Malbork. Bądźmy uważni!